عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری شهرداری قزوین، گفت‌:

ساماندهی کودکان خیابانی

کد خبر: 68435
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۹:۴۱ ق.ظ

معاون خدمات شهری شهرداری قزوین، گفت‌: کودکان خیابانی دارای خانواده یا بدون خانواده که در خیابان‌ها‌، ایستگاه‌های راه‌آهن و سایر مراکز تجاری زندگی می‌کنند؛ بخشی از جامعه هستند که پرداختن به آن‌، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است. به گزارش نداي مردم، معاون خدمات شهری شهرداری قزوین، گفت‌: کودکان خیابانی دارای خانواده یا بدون خانواده که در […]

معاون خدمات شهری شهرداری قزوین، گفت‌: کودکان خیابانی دارای خانواده یا بدون خانواده که در خیابان‌ها‌، ایستگاه‌های راه‌آهن و سایر مراکز تجاری زندگی می‌کنند؛ بخشی از جامعه هستند که پرداختن به آن‌، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش نداي مردم، معاون خدمات شهری شهرداری قزوین، گفت‌: کودکان خیابانی دارای خانواده یا بدون خانواده که در خیابان‌ها‌، ایستگاه‌های راه‌آهن و سایر مراکز تجاری زندگی می‌کنند؛ بخشی از جامعه هستند که پرداختن به آن‌، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

الموتی افزود‌: هرگونه اقدام جهت پیشگیری یا کنترل پدیده اجتماعی کودکان خیابانی مستلزم شناخت این گروه است و پیشگیری و کنترل آنها نیازمند ابزارهای ویژه‌ای هستند که دستگاه اجرایی‌، سازمان‌های غیر‌دولتی و خیریه‌ای‌، نقش تاثیرگذاری بر آن دارند.

وی اذعان کرد‌: شهرداری قزوین به عنوان یکی از متولیان، این کودکان را مانند با متکدیان و کارتن‌خواب‌ها تحت پوشش قرار می‌دهد. و در این زمینه گرمخانه‌ای با کمک بهزیستی و کمیته‌ی امداد برای این اقشار دایر کرده است که کودکان کار از نظر بهداشتی و تغذیه تامین شوند‌.

الموتی گفت‌: کودکان کاری که در سطل‌های زباله به تفکیک می‌پردازند‌؛ برخلاف تصور برخی از شهروندان برای شهرداری کار نمی‌کنند؛ بلکه شهرداری در صورت مشاهده‌ این کودکان را جمع‌آوری می‌کند.

این مقام مسئول یادآور شد: با آسیب‌شناسی و معرفی این کودکان به بهزیستی برای ساماندهی آنان اقداماتی انجام می‌گیرد و تنها کار در دست اقدام شهرداری شناسایی مراکز غیرمجاز و معرفی به سازمان محیط زیست است که به واسطه‌ی این مراکز از کودکان بیگاری می‌کشند‌.

الموتی تصریح کرد‌: با وجود اقداماتی که در چند سال اخیر برای جمع‌آوری این کودکان از سطح شهر انجام گرفته است؛ متاسفانه هر روز شاهد افزایش این کودکان هستیم و این امر نگرانی‌های بسیاری را در اجتماع به وجود آورده است‌. بزرگترین معضلی که به این آسیب اجتماعی دامن می‌زند‌؛ شبکه‌هایی از افراد بزهکار و سودجو هستند که از فقراین کودکان سوء‌استفاده می‌کنند و برای خود دکانی باز کرده‌اند‌.

وی در پایان خاطر‌نشان کرد: این کودکان با توجه به اینکه در رده‌های سنی مختلف قرار دارند‌، احتیاج دارند به محیط مناسب برای رشد به همین منظور با توجه به عواقب این پدیده که چون بزهکاری‌، سرقت و اختلال‌های شخصیتی، شهرداری قزوین با مساعدت و همکاری سایر ارگان‌های ذی‌ربط تمام تلاش خود را می‌کند تا شناختی بهتر از وضعیت این کودکان داشته باشد. به گفته‌ی این مسئول شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده با کودکان کار با شماره تلفن ۳۳۳۲۴۲۳۳ مدیریت توسعه خدمات اجتماعی شهرداری قزوین تماس بگیرند‌./صداي قزوين

 

دیدگاه کاربران