عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

۶۰۰ زندانی استان بوشهر آموزش‌های مهارتی را فرا گرفتند

کد خبر: 68465
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

آموزش ۵۵۵ نفر در ۹ ماه گذشته در رشته‌های مهارتی محصول محور متناسب با نیاز بازار کار و با توجه به سطح دانش زندانیان از برنامه‌های آموزش و فنی و حرفه‌ای در راستای انعقاد تفاهم‌نامه یاد شده است.

معاون برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: ۶۰۰ نفر در زندان‌های استان بوشهر در قالب ۷۳ هزار نفر ساعت آموزش، مهارت افزایی شدند.
به گزارش نداي مردم، احمد لیراوی صبح امروز در نشست تخصصی دبیران ستاد اقامه نماز زندان‌های کشور در بوشهر یکی از عوامل مهم بزهکاری افراد نداشتن مهارت سودمند در حوزه کسب و کار و کار آفرینی دانست و اظهار داشت: برای حذف ریشه‌های مبادرت جرم و توانمندسازی زندانیان، فراگیری مهارت ‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای می‌تواند با ایجاد شرایط لازم برای اشتغال و اصلاح رفتار آنان برای ورود به جامعه پس از آزادی را فراهم آورد.
وی با بیان اینکه مهارت در فرد ضمن توانمندسازی کمک می‌کند تا پس از بازگشت از زندان به اشتغال پایدار دست یابد گفت: ۶۰۰ نفر در زندان‌های استان بوشهر در قالب ۷۳ هزار نفر ساعت آموزش، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در ۹ماهه امسال در ندامتگاهای استان مهارت افزایی شدند.
معاون برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با اداره کل زندان‌های استان بوشهر در راستای مهارت افزایی زندانیان بیان کرد: بیکاری و فقدان مهارت یکی از عوامل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف است و در این راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از طریق عقد تفاهم نامه با سازمان زندان‌ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر، نسبت به آموزش زندانیان و معتادان درمان یافته و خود معرف اقدام می‌کند.
وی بیان کرد: آموزش ۵۵۵ نفر در ۹ ماه گذشته در رشته‌های مهارتی محصول محور متناسب با نیاز بازار کار و با توجه به سطح دانش زندانیان از برنامه‌های آموزش و فنی و حرفه‌ای در راستای انعقاد تفاهم‌نامه یاد شده است.
لیراوی فرصت‌های آموزشی فنی و مهارتی را برای زندانیان و جامعه سودمند دانست و افزود: این آموزش‌ها رفتار ناشایست مددجویان را بهبود می‌بخشد چراکه این آموزش‌ها با تاکید بر مسئولیت فردی، احترام و شکیبایی نسبت به دیگران همراه است.
معاون برنامه ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تأکید بر حمایت اقشار جامعه از مددجویان، گفت: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی است و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به صورت صحیح صورت گیرد.

دیدگاه کاربران