عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس فرهنگستان هنر :

گذر فرهنگ و هنر در قلب پايتخت احياء مي شود

کد خبر: 68594
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۲:۰۴ ب.ظ

اين آمادگي وجود دارد تا پس از بررسي هاي فني و ترافيکي و بازديد ميداني از محل و امکان سنجي شرايطي را بوجود آورد تا در فاز اول با راه اندازي راست بازار فرهنگ و هنر در بخشي از اين محور شرايط فعلي خيابان ظفر را تغيير داد.

در نشست مشترک شهردار منطقه۶ با رئيس فرهنگستان هنر بر احياء معبر گذر فرهنگ وهنر در خيابان برادران شهيد مظفر در منطقه ۶ در سال آينده تاکيد شد.
به گزارشنداي مردم، دومين جلسه کارگروه مشترک مديريت شهري و فرهنگستان هنر که به ميزباني شهرداري منطقه۶ برگزار شد به بحث و بررسي در خصوص چگونگي فعال سازي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري سطح منطقه با محوريت احياي معبر گذر فرهنگ و هنر در خيابان برادران شهيد مظفر اختصاص يافت.
در اين جلسه علي معلم دامغاني رئيس فرهنگستان هنر از عزم اين مجموعه براي راه اندازي بازار فرهنگي آزاد براي ارائه کتاب و همچنين آثار فرهنگي و هنري هنرمندان کشور در پيرامون خيابان ظفر سخن گفت و خواستار مديريت شهري و فرهنگستان در احياي مجدد اين گذر است.
عظيم بابايي شهردار منطقه ۶ نيز ضمن استقبال از اين طرح گفت: اين آمادگي وجود دارد تا پس از بررسي هاي فني و ترافيکي و بازديد ميداني از محل و امکان سنجي شرايطي را بوجود آورد تا در فاز اول با راه اندازي راست بازار فرهنگ و هنر در بخشي از اين محور شرايط فعلي خيابان ظفر را تغيير داد.
بابايي تاکيد کرد، با توجه به موقعيت ويژه خيابان مظفر در منطقه ۶ اين امکان وجود دارد که با فعال سازي گذر فرهنگ و هنر يک زون جديد گردشگري براي ايام خاصي از سال همچون نوروز به فضاهاي مرکزي شهر تهران اضافه شود./آريا

دیدگاه کاربران