عضویت در خبرنامه الکترونیک

۲۵ درصد تسهیلات بانک‌ها به بخش کشاورزی اختصاص دارد

کد خبر: 68634
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹ ب.ظ

رسول زرگرپور در کارگروه اشتغال استان، بیان کرد: مدیران عامل بانک ها باید ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی را یک ارزش بدانند.

استاندار اصفهان گفت: بر اساس بند ح تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۹۴، بانک مرکزی مکلف است حداقل ۲۵ درصد از مجموع تسهیلات پرداختی بانک ها و مؤسسات اعتباری را به بخش کشاورزی و منابع طبیعی و صنایع وابسته با نرخ ترجیحی اختصاص دهد.
۲۵ درصد تسهیلات بانک‌ها به بخش کشاورزی اختصاص دارد

به گزارش نداي مردم،  رسول زرگرپور در کارگروه اشتغال استان، بیان کرد: مدیران عامل بانک ها باید ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی را یک ارزش بدانند.
وی با بیان اینکه این تبصره تاکنون اجرایی نشده است، تصریح کرد: هیچ یک از دلایل ارائه شده برای عدم اجرای این مصوبه قابل قبول نیست و بخش کشاورزی باید این تبصره را با قوت پیگیری کند.
استاندار اصفهان از عدم پیگیری وزارت جهادکشاورزی و سیستم بانکی استان برای اجرایی شدن بند ح تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۹۴ انتقاد کرد و افزود: این درحالیست که در تبصره یاد شده، قانونگذار با صراحت موارد را قید کرده است.
زرگرپور با بیان اینکه در حال حاضر موضوع تضامین برای کل کشور حل شده و این امر در مورد کشاورزی برای همه بانک ها یکسان است، تصریح کرد: در صورتی که هریک از بانک ها، تضامین کشاورزان را غیرقابل قبول بداند باید پاسخگوی مراجع ذیصلاح باشد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه هیچ آماری به جز آمار شخصی افراد در بانک ها محرمانه نیست، افزود: دبیر شورای هماهنگی بانک ها باید عملکرد کل بانک ها را به صورت ماهانه ارائه کند.
زرگرپور خواستار افزایش ارائه تسهیلات به ۱۵ درصد تا پایان سال جاری شد و افزود: بانک ها باید تسهیلات لازم را به طرح های کشاورزی پرداخت کنند./ايمنا

دیدگاه کاربران