عضویت در خبرنامه الکترونیک

رمز و رازهای “سفر مخفیانه” یک مقام مسئول ورزش آسیا به ایران

کد خبر: 68695
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹ ق.ظ

این مقام مسئول قصد داشت تا با هماهنگی یکی از متهمان فساد در فوتبال، مطالبی را جمع‌آوری کند و در صورت نیاز در جهت تعلیق فوتبال کشور کارهایی را صورت دهد.

به گزارش نداي مردم، این مقام مسئول قصد داشت تا با هماهنگی یکی از متهمان فساد در فوتبال، مطالبی را جمع‌آوری کند و در صورت نیاز در جهت تعلیق فوتبال کشور کارهایی را صورت دهد.

هفته پیش بود که رسانه‌ها خبر از حضور پنهانی نماینده شورای المپیک آسیا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران درباره ماجرای فساد در فوتبال دادند. هرچند که فدراسیون فوتبال حضور این “فرد” را به خودش گرفته بود و سریعا آن را تکذیب کرد ولی پیگیری‌های خبرنگار ما حاکی از آن است که این فرد هنوز نتوانسته از ایران خارج شود و پاسپورت وی همچنان ضبط است.

این “فرد” که با چراغ سبز و هماهنگی یکی از افراد متهم در پرونده فساد در فوتبال ایران وارد کشور شده بوده‌ وظیفه داشت تا بررسی‌های خود را در خصوص فساد ساختاری در فوتبال ایران انجام دهد و درصورتی که در ایران درخصوص این پرونده برخوردهایی از سوی نهادهای ذی‌صلاح صورت گرفت، زمینه را طوری فراهم کند که نهادهای بین‌المللی وارد این پرونده شوند و مانند گذشته با چماق تعلیق فوتبال، خوش خدمتی خود را برای متهم پرونده فساد در فوتبال انجام دهند.

سرنخ های پرونده فساد در فوتبال ایران بسیار گسترده‌تر از این است که فقط معطوف به داخل ایران باشد و خط و ربط‌هایی هم در خارج از مرزهای کشور وجود دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد همان اتفاقی که در ساختار فیفا درخصوص مبارزه با فساد روی داد امکان دارد در ساختار فوتبال ایران نیز رخ دهد و با توجه به در پیش بودن انتخابات فدراسیون فوتبال، شاهد تغییرات زیادی برای پاک‌سازی فوتبال از فساد در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود./دولت بهار

دیدگاه کاربران