عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیرکل حزب پیشرفت و عدالت :

لاریجانی را قبول داریم

کد خبر: 68708
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵ ق.ظ

حسین قربان‌زاده، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت که به قالیباف نزدیک است، گفت: ائتلاف اصولگرایان با همه کبکبه‌اش محدود به تهران است. به گزارشنداي مردم، اين گفت وگو را در ادامه بخوانيد: در تهران، جمعیت ما نماینده‌ای در ائتلاف اصولگرایان دارد و ائتلاف اصولگرایان هم با همه کبکبه و دبدبه‌اش محدود به تهران است. در استان‌ها، […]

حسین قربان‌زاده، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت که به قالیباف نزدیک است، گفت: ائتلاف اصولگرایان با همه کبکبه‌اش محدود به تهران است.
به گزارشنداي مردم، اين گفت وگو را در ادامه بخوانيد:

در تهران، جمعیت ما نماینده‌ای در ائتلاف اصولگرایان دارد و ائتلاف اصولگرایان هم با همه کبکبه و دبدبه‌اش محدود به تهران است. در استان‌ها، هر مجموعه‌ای براساس اقتضائات خود و مستقل عمل می‌کند. در حوزه استان‌ها هم دفاتر ما از سال ٨٧ فعال است. همه ثبت‌نامی‌ها در استان‌ها فهرست شده‌‌اند. رویکرد و شاخص‌های دفتر سیاسی هم تعیین شده که بعد از ارزیابی فهرست نهایی، برای هر استانی نامزد اعلام کنیم.

در استان‌ها هم آیا جمعیت شما به‌عنوان حزب حامی آقای قالیباف شناخته شده و در حال فعالیت است؟

من قبلا هم توضیح داده‌ام که اگرچه در موضوع انتخابات ما سخنگوی آقای قالیباف نیستیم، ولی جمعیتی هستیم که اعلام همسویی علنی گفتمانی با ایشان داریم و در سال ٩٢ هم از ایشان حمایت کردیم و الان هم نظر مشورتی ایشان را می‌گیریم و دفتر سیاسی ما با ایشان جلساتی دارد.

در این دیدار شما چه خواسته‌اي از آقای لاریجانی داشتید؟

صحبت ما همان دغدغه‌هایی بود که مطرح شد. شاید نظرات ایشان کم‌رنگ مطرح شد، تقاضای ما این بود که ایشان پررنگ‌تر درباره نسبت خود با فضای انتخابات و دولت موضع بگیرند.

در این دیدار درباره قول‌وقرارهای انتخاباتی و اعلام حمایت شما از ایشان و برعکس هم صحبتی شد؟

ما با آقای لاریجانی رابطه تشکیلاتی نداریم، ولی رویکرد ایشان را که سیاست‌مدار میانه‌رو اصولگراست، قبول داریم. از این جهت امکان همکاری با ایشان وجود دارد، اما اینکه بگوییم نسبتی را که ما با قالیباف داریم، با ایشان داشته باشیم، نه، این‌گونه نیست، نخیر اما برای عقلانیت و مدیریت ایشان در مجلس و کنش و منش میانه‌روی ایشان که حلقه مفقوده فضای سیاسی کشور است، احترام قائلیم و فکر می‌کنیم بیش از همه به تشکیل مجلس کارآمد انقلابی نیاز داریم و لازمه آن این است که افراد پیشرو شناخته‌شده وارد شوند و میدان را از تندروها بگیرند./نامه

 

دیدگاه کاربران