عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت غله استان زنجان:

نان مصرفی مردم باید سالم باشد.

کد خبر: 68711
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹ ق.ظ

میزان استخراج سبوس از آرد مصرفی نان‌های لواش و تافتون در زنجان ۵٫۱ درصد كاهش، از ۱۵ درصد سبوس گیری به ۱۳٫۵ درصد رسیده است و این مهم در راستای اجرای تصمیمات شورای سلامت مبنی بر تولید آرد سبوس‌دار برای مصارف نانوایی‌ها است.

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان با بیان اینکه ۱۴۵۹ واحد نانوایی در سرتاسر استان زنجان انواع نان سنتی را تولید می‌کنند، تصریح کرد: تلاش می‌شود آرد تحویلی به واحدهای نانوایی با رعایت بالای استانداردها تولید شود.

به گزارش نداي مردم، رسول منصوری اظهار کرد: ۱۴۵۹ واحد نانوایی در مناطق شهری و روستایی استان زنجان هم‌اکنون برای تامین نان مردم فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۱۱۳ واحد از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند و ۳۴۶ واحد دیگر با آرد آزاد نان تولید می‌کنند.

وی تصریح‌ کرد: تلاش شده همواره واحدهای آردسازی استان، آرد با سبوس لازم رابرای انواع نان‌های سنتی تولید کنند تا نان مصرفی سالم و مغذی تولید شود.

این مسئول افزود: میزان استخراج سبوس از آرد مصرفی نان‌های لواش و تافتون در زنجان ۵٫۱ درصد كاهش، از ۱۵ درصد سبوس گیری به ۱۳٫۵ درصد رسیده است و این مهم در راستای اجرای تصمیمات شورای سلامت مبنی بر تولید آرد سبوس‌دار برای مصارف نانوایی‌ها است.

منصوری تشریح کرد: برای تداوم اجرای طرح تولید آردهای سبوس‌دار، دستگاه‌های متولی نیز نظارت دقیق بر تولید آرد داشته و با متخلفان برخورد خواهند كرد./ايسنا

دیدگاه کاربران