عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان

برقدار شدن ۱۰ روستای لرستان با انرژی خورشیدی

کد خبر: 68717
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹ ق.ظ

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: در استان اکیب وصول مطالبات داریم و لیست مشترکین شهرستان را به آنها ارائه می‌دهیم و آنها جهت قطع مشترکین اقدام می‌کنند ولی من معتقدم باید زیر بنایی کار درست شود و در سطح جامعه فرهنگ‌سازی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان گفت: ۱۰ روستا در استان لرستان به انرژی خورشیدی مجهز است.
به گزارش نداي مردم، محمد بحرینی اظهار داشت: در حال حاضر در سطح استان ۸۵ درصد از شبکه‌های سیمی و مسی ما تبدیل به کابل خود نگه‌دار شده است.

وی در رابطه با مزایای این شبکه‌های کابل خود نگه‌دار، افزود: این کابل‌ها خاموشی‌های فشار ضعیف را به صفر می‌رساند، در کابل‌هایی که در نزدیکی منازل است به دلیلی داشتن روکش خطری برای ساکنان منازل ایجاد نمی‌کند، به دلیلی جمع شدن کابل‌ها مبلمان شهری را به همراه دارد و از طرفی مدیریت اموال را در پی دارد و امکان سرقت کابل‌ها وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به اینکه هیچ اعتباری برای این کار از سوی وزارت نیرو نیامده است، بیان کرد: شرکت توزیع برق لرستان جز نخستین شرکت‌هایی بود که این کار را آغاز کرد و سبب شد ساختار شبکه‌های شرکت توزیع برق در چندسال گذشته بهبود پیدا کند.

وی در رابطه با خسارت‌های فصلی و تغییر هوا، عنوان کرد: بعد از سیل کوهدشت آخرین خسارت ما مربوط به باد شدید پلدختر بود که چند تیر برق دچار مشکل شد و بلافاصله با همت نیروهای ما مشکل برطرف شد، در این خسارت حدود ۱۰۰ میلیون تومان در پلدختر هزینه شد.

بحرینی با بیان اینکه حدود ۱۰۶ میلیارد تومان از مردم طلب داریم، تصریح کرد: ۲۵ میلیارد تومان طلب ما متعلق به دستگاه‌های دولتی و مابقی به مردم تعلق دارد.

وی با اشاره به اینکه تولید برق مشقت زیادی دارد، خاطر نشان کرد: ما پول برق را نسیه می‌گیریم در حالی که چیزی خلاف کشورهای غربی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: در استان اکیب وصول مطالبات داریم و لیست مشترکین شهرستان را به آنها ارائه می‌دهیم و آنها جهت قطع مشترکین اقدام می‌کنند ولی من معتقدم باید زیر بنایی کار درست شود و در سطح جامعه فرهنگ‌سازی شود.

وی با اشاره به اینکه درآمد وزارت نیرو به ویژه صنعت برق فقط از فروش انرژی است، افزود: حدود ۱۳۷ روستای بدون برق داریم که ۳۴ روستا در بخش بشارت الیگودرز برق‌رسانی آنها انجام شد و بنا شد هشت روستای دیگر برق‌دار شود که در مجموع امسال ۴۱ روستا برق‌دار می‌شوند.

بحرینی با بیان اینکه ما روستاهایی را می‌توانیم برق‌دار کنیم که جرثقیل و تریلر برود، اظهار داشت: ۱۰ روستا به انرژی خورشیدی مجهز هستند که متاسفانه روستاییان از این انرژی و از تجهیزات آن به درستی استفاده نمی‌کنند و به آنها خسارت وارد می‌کنند./برق نيوز

دیدگاه کاربران