عضویت در خبرنامه الکترونیک
ئیس پلیس راهور فرماندهی استان زنجان :

توجه نکردن به جلو، تصادف های درون شهری را رقم می زند

کد خبر: 68735
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰ ب.ظ

به گزارش نداي مردم، رئیس پلیس راهور فرماندهی استان زنجان گفت: توجه نکردن به جلو مهمترین عامل تصادف های دورن شهری این استان است. توجه نکردن به جلو، تصادف های درون شهری را رقم می زند سرهنگ رمضان آفریدون روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توجه نکردن به جلو با ۳۳ […]

به گزارش نداي مردم، رئیس پلیس راهور فرماندهی استان زنجان گفت: توجه نکردن به جلو مهمترین عامل تصادف های دورن شهری این استان است.
توجه نکردن به جلو، تصادف های درون شهری را رقم می زند
سرهنگ رمضان آفریدون روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توجه نکردن به جلو با ۳۳ درصد و رعایت نکردن حق تقدم با ۲۹ درصد مهمترین عوامل تصادف های درون شهری در استان زنجان است.
به گفته وی بیشترین عاملی که موجب حواس پرتی اکثر رانندگان و توجه نکردن آنان به جلو می شود، استفاده از تلفن همراه است.
رئیس پلیس راهور فرماندهی استان زنجان گفت: یکی از تخلفاتی که در این استان بسیار زیاد موجب جریمه شدن رانندگان خودروها می شود و قابل گذشت نیست، استفاده از تلفن همراه به هنگام رانندگی است.
آفریدون با تاکید بر اینکه بغل کردن بچه حین رانندگی بسیار خطرناک است، خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورها شخصی در این حالت اقدام به رانندگی کند، محکوم به حبس شده و حضانت فرزند را نیز از والدین می گیرند، اما در کشور ما راننده خاطی فقط ۵۰ هزار تومان جریمه می شود.
وی متذکر شد: چنانچه راننده ای بچه بغل اقدام به رانندگی کند در صورت مشاهده نیروهای سختکوش راهنمایی و رانندگی اعمال قانون خواهد شد.
رئیس پلیس راهور فرماندهی استان زنجان گفت: درهشت ماهه امسال تصادفات درون شهری ۲۴ نفر کشته داشت که موتور سوار و عابر پیاده هر کدام ۱۰ نفر، دوچرخه سوار و راننده نیز هرکدام دو نفر بودند.
آفریدون خاطرنشان کرد: تعداد کشته های درون شهری این استان در مدت مشابه سال گذشته ۲۶ نفر بود.
وی مهمترین علت کاهش کشته های درون شهری در استان زنجان را همکاری رسانه ها بیان کرد.
رئیس پلیس راهور فرماندهی استان زنجان با بیان اینکه همه سرعت گیرهای داخل شهری استاندارد نیست، افزود: استاندارد سازی بخشی از سرعت گیرها توسط شهرداری زنجان از اول امسال انجام شده است.
آفریدون اظهارکرد: سرعت گیرهای استان زنجان در مقایسه با سایر استان های کشور وضعیت مطلوبی دارد./ايرنا

دیدگاه کاربران