عضویت در خبرنامه الکترونیک
سردار عليپور خبر داد :

ساماندهي تردد موتور سيکلت ها در محدوده بازار

کد خبر: 68747
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸ ب.ظ

رمانده يگان حفاظت شهرداري تهران با بيان اينکه اجراي و استمرار طرح انضباط شهري در اين منطقه گردشگري و توريستي نياز به مشارکت همگاني دارد، گفت : اجراي طرح هاي انضباط شهري در راستاي ارتقاء امنيت و انضباط شهري است .

فرمانده يگان حفاظت شهرداري با بيان اينکه اجرا و استمرار طرح هاي انضباط شهري در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي است، گفت: تردد موتور سيکلت ها در محدوده بازار ساماندهي مي شود.
به گزارش نداي مردم، سردار “محمدرضا عليپور” با بيان اينکه بر اساس مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران، ورود موتورسيکلت به مکان هاي مسقف بازار تهران ممنوع است، گفت: ورود موتور سيکلت ها يه محدوده بازار ساماندهي شده است.
وي با تاکيد بر لزوم اطلاع رساني در خصوص عدم ورود موتور سيکلت به محدوده بازار، افزود: سازمان هاي امدادي و خدمات رساني با صدور مجوز مي توانند به محدوده هاي ممنوعه، ورود پيدا کنند.
فرمانده يگان حفاظت شهرداري تهران با اشاره به اينکه روزانه ۸۵۴ موتور سيکلت به بازار تهران وارد مي شدند، بيان کرد: از ۱۴ آذرماه سال جاري تاکنون ۱۸ مجوز براي سازمان هاي امدادي و خدمات رساني صادر شده است.
وي ادامه داد: خودروهاي آتش نشاني و باربري نيز با دريافت مجوز، مي توانند به محدوده ي ممنوعه وارد مي شوند.
سردار عليپور با بيان اينکه خودروهاي باربري مي توانند با اجراي طرح “انضباط شهري” در بازار تهران، در ساعات معين و مشخصي عبور و مرور داشته باشند، ادامه داد: در نيمه دوم سال، خودروهاي باربري مي توانند از ساعت ۷ بعد از ظهر تا ۵ صبح از دو ورودي “حضرتي” و “ايل چي” در ساعات مقرر، عبور و مرور کنند.
وي در خصوص دريافت مجوز توسط متقاضيان موتور سيکلت و خودرو واجد الشرايط به محدوده بازار بزرگ تهران گفت: متقاضيان مي توانند جهت دريافت مجوز تردد ، به ستاد نظارت و هماهنگي طرح انضباط شهري در خيابان ۱۷ شهريور، خيابان گوته و روبروي فرهنگسراي معلم مراجعه کنند.
اين مقام مسئول با بيان اينکه در دو محدوده بازار که شامل ورودي خيام به صوراسرافيل و ناصر خسرو به باب همايون است ، از ورود موتور سيکلت هاي فاقد مجوز نيز ممانعت خواهد شد، يادآور شد: سازمان ها، ادارات و افرادي که ضرورت سفر و حضور در اين محدوده دارند، مي بايست براي تعيين تکليف ورود و محل پارک وسيله نقليه خود مجوز دريافت کنند.
برخورد پليس راهور با راکبين متخلف موتور در محدوده بازار
عليپور مطرح کرد : موتورسوران در رينگي که ورودي به محدوده بازار تلقي مي شود جز در پارکينگ هاي در نظر گرفته شده اعم؛ از پارکينگ هاي عمومي يا پارکينگ سازمان ها و ادارات، از پارک در معابر و پياده روها و محل هاي غيرمجاز خودداري کنند.
وي اضافه کرد: در صورت عدم رعايت نسبت به انتقال به پارکينگ هاي ترخيص توسط همکاران راهور تهران اقدام خواهد شد.
اين مقام مسول با اشاره به اينکه عليرغم برخي اطلاع رساني تخلفاتي صورت گرفته است ، افزود : تاکنون ۳۵۰ دستگاه موتور سيکلت به پارکينگ، هدايت و منتقل شده است.
فرمانده يگان حفاظت شهرداري تهران با بيان اينکه اجراي و استمرار طرح انضباط شهري در اين منطقه گردشگري و توريستي نياز به مشارکت همگاني دارد، گفت : اجراي طرح هاي انضباط شهري در راستاي ارتقاء امنيت و انضباط شهري است ./آريا

 

دیدگاه کاربران