عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی :

تاکید بر مدارا کردن با دشمن مصداق اجرایی کردن پروژه نفوذ است

کد خبر: 68758
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۸:۳۸ ق.ظ

دشمن به‌خوبی می‌داند اگر امروز ایران میدان‌دار منطقه است می‌تواند در آینده‌ای نزدیک تأثیر جدی بر مدیریت جهان داشته باشد.

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: تاکید داشتن بعضی از مسئولان بر مدارا کردن با دشمن مصداق نفوذ است.
به گزارشنداي مردم، سید هاشم غیاثی دوشنبه شب در گردهمایی فعالان بسیج رسانه استان اظهار کرد: بیش از ۳۵ سال از عمر انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد که طی این مدت کشور ایران فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است.

وی با بیان اینکه دو رکن انقلاب که یک طرف آن مردم متدین و طرف دیگر آن مقام معظم رهبری است باید مورد توجه باشد، افزود: اگر بخواهیم تکالیف خود را به نحو احسن انجام دهیم نباید نسبت به شرایط پیرامون خود بی‌تفاوت باشیم.

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروزه بزرگ‌ترین دشمن ایران آمریکا است، گفت: متأسفانه بعضی از وابستگان داخلی مسیر دشمن را در پیش می‌گیرند.

وی ضمن اشاره به فرمایش امام (ره) که فرمودند دشمن اصلی آمریکا است، تصریح کرد: نباید نسبت به این حرف و دشمنی آمریکا بی‌تفاوت بود.

اختلافات ما با آمریکا در حوزه مبانی و غیرقابل حل است

وی با بیان اینکه در حوزه تاکتیکی و راهبردی می‌توان با دشمن کنار آمد ولی در حوزه مبانی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان دشمن را دید، اظهار داشت: اختلافات ما با آمریکا در حوزه مبانی و غیرقابل حل است.

وی با اشاره به اینکه مذاکره کردن و کنار آمدن با دشمن مقطعی است، افزود: بایستی همواره آماده و برای استقلال کشور و هویت ایرانی تلاش های خود را سامان دهیم و از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.

غیاثی بیان داشت: آمریکا علی‌رغم پذیرفتن قدرت منطق ایران هیچ‌وقت بیکار نخواهد نشست و برای نفوذ و ضربه زدن به‌نظام نقشه راه طراحی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید در برابر نفوذ دشمن مراقبت کرد، گفت: کسی که امروز شعار می‌دهد که آمریکا کدخدا است مصداق نفوذ در نظام را دارد.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر رهبری نوعی نفوذ است، اظهار داشت: اولین گام دشمن برای نفوذ مذاکره کردن بوده است.

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن خصوصاً آمریکا با قرار دادن اسلام اعتدالی در مقابل اسلام ناب نفوذ را اجرا می‌کند، بیان داشت: تاکید داشتن بعضی از مسئولان بر مدارا کردن با دشمن مصداق نفوذ است.

وی افزود: بعضی‌ها با بزک کردن آمریکا چهره‌ای از آن نشان می‌دهند که احساس می‌شود مذاکره کردن با آمریکا راه درستی است.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌گاه نمی‌توان در یک نقطه با آمریکا به جهت تعاملی تلاقی داشته باشیم، افزود: خوش‌بین بودن به دشمنان و اعتماد کردن به آن‌ها نفوذ است.

غیاثی با اشاره به موضوع برجام اظهار داشت: علی‌رغم مذاکرات انجام‌شده نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه قانون محرومیت ورود به ایران و ویزا را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه آمریکا در کنگره طرح های زیادی را در نوبت گذاشته است تا ایران را در حالت انفعال قرار دهد، گفت: باید از حالت شعار خارج شد و در عمل قوانینی تصویب شود که حالت بازدارنده داشته باشد.

وی افزود: دشمن به‌خوبی می‌داند اگر امروز ایران میدان‌دار منطقه است می‌تواند در آینده‌ای نزدیک تأثیر جدی بر مدیریت جهان داشته باشد.

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه قدرت نفوذ معنوی انقلاب بسیار بالا است، افزود: امروزه دشمن در حوزه جنگ نرم نیز در مقابل ایران ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین فرصت‌ها در حوزه جنگ نرم جوانان و نوجوانان هستند، گفت: امروز بیشترین جمعیت کشور جوانان هستند که اگر از آن‌ها مراقبت نکنیم به تهدید تبدیل می‌شوند.

در فضای سایبری شرایط مناسبی نداریم

غیاثی با اشاره به اینکه آمریکا در سند امنیت ملی خود فضای سایبری را به‌عنوان خط قرمز قلمداد کرده است، گفت: علی‌رغم اینکه آمریکا فضای سایبری را به‌عنوان صحنه پنجم نبرد خود معرفی کرده است متأسفانه در ایران نیز به دلیل عدم مراقبت در این زمینه شرایط مناسبی را نداریم.

وی ادامه داد: فضاهای مجازی فاصله عمیقی را بین خانواده‌ها به وجود آورده است و متأسفانه فرزندان در این زمینه از پدران و مادران خود جلوتر هستند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید حوزه‌های تعاملی مثبت را تحلیل کنند تا جوانان بتوانند از آن استفاده کنند، افزود: در شرایط امروز باید منافع ملی را به منافع شخصی ترجیح داد.

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولان باید در همه حوزه‌ها مدیریت جهادی داشته باشند، افزود: مدیریت جهادی تنها در صحنه جنگ وجود ندارد بلکه در همه عرصه‌ها می‌تواند بروز کند./مهر

 

دیدگاه کاربران