عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون استاندارکرمان :

معاون استاندارکرمان:قطار سازندگی در استان کرمان، در حال حرکت است اما عده ای به آن سنگ می زنند

کد خبر: 68891
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۳:۴۴ ب.ظ

ذکاءاسدی از نام نویسی ۲۲ نفر برای مجلس خبرگان رهبری از حوزه استان کرمان خبر داد وگفت: ۲۶۷ نفر برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند که ۱۱ نفر از آنها انصرافی، ۲۳۱ نفر مورد تایید هیئت های اجرایی و ۲۵ نفر رد صلاحیت شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید براینکه قطار سازندگی در استان کرمان، در حال حرکت است اما عده ای به آن سنگ می زنند،
گفت: مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ بار امانت را به دوش دولت تدبیر و امید گذاشتند و انتظار اخلاق و راستگویی را از مسئولین خود دارند.
حمید ذکاءاسدی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به اینکه مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ بار امانت را به دوش دولت تدبیر و امید گذاشتند، افزود: مردم با رای خود اعلام کردند که قدرت را به شرط اجرای عدالت، قانون، تحقق قانون اساسی به دولت تدبیر و امید واگذار می نمایند.
وی خاطر نشان کرد: این مسائل تاکنون توسط نماینده عالی دولت در استان کرمان با شفاف سازی در امور مختلف از جمله اقتصاد مقاومتی و … آغاز شد و مدیریت استان ثابت نموده که انتقادپذیر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در ادامه با اشاره به اینکه هفتم اسفند امسال انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری است، یادآور شد: پس از شکل گیری ستاد انتخابات در استان کرمان، انتخابات عملا وارد چرخه خود شد و هیئت های اجرایی تشکیل شده با هیئت های نظارت در تعامل است و در ۵۸ حوزه انتخابی استان نیز در تاریخ ۲۶ آذرماه ثبت نام از داوطلبان نامزدی خبرگان و ۲۸ آذرماه از داوطلبان نامزدی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
ذکاءاسدی از نام نویسی ۲۲ نفر برای مجلس خبرگان رهبری از حوزه استان کرمان خبر داد وگفت: ۲۶۷ نفر برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند که ۱۱ نفر از آنها انصرافی، ۲۳۱ نفر مورد تایید هیئت های اجرایی و ۲۵ نفر رد صلاحیت شدند.
وی با اشاره به اینکه تایید صلاحیت نامزدهای خبرگان به عهده شورای نگهبان است، افزود: در حال حاضر تا ۲۶ دی ماه هیئت های نظارت به شکایت افرادی که رد صلاحیت شده اند، رسیدگی می کنند و همچنین صلاحیت افرادی که تایید شده اند بررسی و نظر خود را اعلام می کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان با تاکید براینکه استان کرمان در روند کارها طبق تقویم انتخابات به روز بوده و بلکه جلوتر از بسیاری از استان ها گام برداشته است، خاطر نشان کرد: اگر در این مدت توانستیم در استان وسیع و پرمسئله کرمان از لحاظ سیاسی با قومیت های مختلف با هیئت های نظارت و اجرایی به نتیجه برسیم، حاصل رعایت فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری درخصوص مسئله همدلی و همزبانی و اجرای شعار ابتکاری استاندار کرمان در ولایت و توسعه ، محور وحدت بود.
ذکاءاسدی رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و اجرای طرح ابتکاری استاندار کرمان (منشور انتخاباتی) و مشارکت گروه های سیاسی را از موضوعات اصلی این موفقیت دانست و یادآور شد: پیروزی دولت در این است که یک انتخابات پرشور، رقابتی، آزاد، سالم و امن برگزار کند و در این راستا مدیران باید با قانونمداری کار کرده و جلو سوءاستفاده از بیت المال را به نفع و یا ضرر نامزدی را بگیرند.
وی با تاکید براینکه باید تصمیمات خلق الساعه کنار گذاشته شود، گفت: دولت در حال حاضر در برابر یک امتحان و تجربه بزرگ قرار گرفته و برای ما و رئیس دولت و نماینده دولت در استان اصلا پیروزی یک جناح خاص مطرح نیست و برایمان مهم نیست کدام گروه سیاسی پیروز انتخابات شود، پیروزی در برگزاری یک انتخابات در چهارچوب قانون است و در غیر این صورت ما شکست خوردیم.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه مدیران باید رعایت تقوا را داشته باشند و از مواضع تهمت دوری کنند، افزود: به هیچ وجه نباید بخشداران و فرمانداران در جایی قرار بگیرند که بی طرفی آنها خدشه دار شود و به طبق فرموده وزیر کشور، در صورتی که چنین اتفاقی بیافتد، حتی در شب انتخابات، آن بخشدار یا فرماندار تعویض می شود.
ذکا اسدی با تاکید براینکه نیروهای مسلح نباید در هیچ حوزه ای در انتخابات دخالت کنند، از رسانه ها درخواست کرد همانطور که تاکنون در پیشبرد مسائل کمک کردند، وحدت را در جامعه حفظ کرده و ایجاد وحدت کنند./كشكو

دیدگاه کاربران