عضویت در خبرنامه الکترونیک
سرپرست مدیریت آموزش و پرورش نیر:

جذب ۹۲ درصد بیسوادان شهرستان نیر در دوره های سوادآموزی

کد خبر: 68923
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷ ق.ظ

مظهری تصریح کرد: با تصویب و اجرای تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، نظام تعلیم و تربیت که رسالت خطیر تقویت عنصر عمومی جامعه و تامین منابع انسانی مورد نیاز برنامه های توسعه را عهده دار می باشد از راهکارهای موثر جهت جذب و تعمیق مشارکت و نظارت مردمی، تمرکز زدایی و بهره گیری از خرد جمعی در رفع تنگناهای سیستم آموزشی برخوردار شده است.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش نیر از جذب ۹۲ درصد بی سوادان شهرستان جهت سواد دار کردن آنها خبر داد.
به گزارشنداي مردم، ربعلی مظهری سرپرست مدیریت آموزش و پرورش نیر با اشاره به سالروز تصویب هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار کرد: این هفته فرصت مناسبی است جهت تنویر افکار عمومی در ارتباط با اهداف مترقی قانون و دست آوردهای عظیم و حرکت رو به رشد شوراها در ایجاد تحول در مدیریت و نظام تصمیم گیری و استفاده از ظرفیت های جدید در بسیج امکانات محلی و منطقه ای در ارتقای کیفیت فعالیت ها و برنامه های آموزش و پرورش است.

مظهری تصریح کرد: با تصویب و اجرای تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، نظام تعلیم و تربیت که رسالت خطیر تقویت عنصر عمومی جامعه و تامین منابع انسانی مورد نیاز برنامه های توسعه را عهده دار می باشد از راهکارهای موثر جهت جذب و تعمیق مشارکت و نظارت مردمی، تمرکز زدایی و بهره گیری از خرد جمعی در رفع تنگناهای سیستم آموزشی برخوردار شده است.

وی گفت: شوراهای آموزش و پرورش بازوان توانمند اداره آموزش وپرورش هستند زیرا در سطح شهرستان ها فرماندار و امام جمعه، شهردار و رئیس شورای شهر و نمایندگان مدیران و انجمن های اولیا و مربیان به عنوان اعضای اصلی دراین جلسات شرکت می کنند.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش نیر گفت: باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری آموزش و پرورش جزء بخش هایی است که جز با کمک و همیاری و دلسوزی مردم نمی تواند اداره شود.

با توجه به نزدیک شدن برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در کشور، مظهری ضمن دعوت از حضور و شرکت صد در صدی تمامی فرهنگیان و دانش آموزان در صحنه انتخابات، خواستار عدم ورود مدیران مدارس و معلّمان به مسائل حاشیه ای انتخابات شد.

ربعلی مظهری در ادامه با اشاره به اهمیت سواد آموزی و ضرورت برنامه ریزی برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه، پیگیری مجدانه برنامه های سواد آموزی را از اولویت های راهبردی شهرستان عنوان کرد و تحقق این مهم را مستلزم همراهی نهادها و دستگاه های مرتبط و همکاری کلیه دست اندرکاران به ویژه مدیران مدارس منطقه دانست.

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نیر با اشاره به رسالت های خطیر آموزش و پرورش در ریشه کنی بیسوادی در کشور اظهار داشت: یکی از ضروریات تحقق اهداف سواد آموزی، کیفیت بخشی به فعالیت های آن و ایجاد زمینه بهره وری از فرصت ها و امکانات است که این مهم نیازمند یک نگاه فرا وظیفه ای، جامع و هدفمند جهت تشکیل گروه بهبود کیفیت در سطح شهرستان و بکارگیری اندیشه های ناب وساماندهی آنها است.

وی ابراز امیدواری کرد: در سال تحصیلی ۹۴ با تلاش همه جانبه این مدیریت و مدیران مدارس، شاهد کاهش چشمگیر بی سوادی و برگزاری جشن با سوادی در منطقه نیر باشیم.

مظهری از جذب ۹۲ درصد بی سوادان شهرستان جهت سواد دار کردن آنها خبر داد و گفت: ۷۲ نفر در دوره سوادآموزی، ۲۲ نفر در دوره تحکیم و ۱۳نفر در دوره انتقال سهم امسال شهرستان بودند که جذب شده و در مجموع ۹۲ درصد از بی سوادان شهرستان برای باسواد شدن جذب آموزش و پرورش شده اند.

وی در ادامه از تجهیز نمودن ۴۸ مدرسه به سیستم گرمایشی پکیج خبر داد و گفت: پنج مدرسه نیاز به سیستم گرمایشی پکیج دارند.

مظهری گفت: ایزوگام ۱۶ مدرسه شهرستان نیر هم توسط خیرین، معلمان عضو مجمع خیرین شهرستان و خود اهالی روستاهای مذکور ایزوگام شده اند.

وی از احداث شش مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز شهرستان و استان در شهرستان هم خبر داد و گفت: این مدارس تحویل آموزش وپرورش شهرستان داده شده است./نيريميز

دیدگاه کاربران