عضویت در خبرنامه الکترونیک

کره شمالی برای توقف آزمایش‎های هسته ای خود شرط تعیین کرد

کد خبر: 68930
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷ ق.ظ

آمریکا به حصول اطمینان از بابت دفاع از کره جنوبی و امنیت شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

ناگفته نماند که کره شمالی دو هفته پیش از آزمایش موفق نخستین بمب هیدروژنی خود خبر داد و تداوم آزمایش های اتمی را برای حفاظت از تمامیت ارضی خود در مواجهه با تهدید های هسته ای آمریکا ضروری دانست

دولت پیونگ یانگ بر ضرورت توقف رزمایش های مشترک واشنگتن-سئول و موافقت آمریکا با عقد پیمان صلح با کره شمالی به عنوان پیش شرط توقف آزمایش های هسته ای خود تاکید کرد.
به گزارشنداي مردم، کره شمالی امروز شنبه پایان آزمایش های هسته ای خود را به موافقت آمریکا با عقد معاهده صلح با این کشور و توقف رزمایش های مشترک واشنگتن – سئول موکول کرد.

آمریکا در حال حاضر به بهانه دفاع از تمامیت ارضی کره جنوبی در مقابل تهدید های هسته ای همسایه شمالی ۲۸ هزار نیروی نظامی در این کشور دارد.

در همین راستا، خبرگزاری رسمی کره شمالی با قرائت بیانیه ای که از سوی وزارت امور خارجه این کشور صادر شده بود، اعلام کرد: طبق شروط اعلام شده، همه پیشنهادهای سابق ما برای تامین صلح و ثبات در شبه جزیره کره و منطقه آسیای شمال شرقی از جمله پایان آزمایش های هسته ای به قوت خود باقی است.

اما در پاسخ به خواسته مطرح شده از سوی کره شمالی مبنی بر توقف رزمایش های مشترک واشنگتن – سئول، «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این کشور به تعهدات خود در قبال دولت سئول پایبند خواهد ماند.

وی در این باره مدعی شد: آمریکا به حصول اطمینان از بابت دفاع از کره جنوبی و امنیت شبه جزیره کره ادامه خواهد داد.

ناگفته نماند که کره شمالی دو هفته پیش از آزمایش موفق نخستین بمب هیدروژنی خود خبر داد و تداوم آزمایش های اتمی را برای حفاظت از تمامیت ارضی خود در مواجهه با تهدید های هسته ای آمریکا ضروری دانست./مهر

 

دیدگاه کاربران