عضویت در خبرنامه الکترونیک
رسانه ونزوئلایی «کورئو دل اورینوکو» گزارش داد :

تجویز رایگان واکسن سرطان ریه در کوبا

کد خبر: 68940
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

مرکز مولکولی ایمونولوژی کوبا اولین واکسن سرطان ریه را به صورت کاملا رایگان در دسترس همه بیماران کوبایی که از این بیماری رنج می‌برند، قرار داد.

رسانه ونزوئلایی «کورئو دل اورینوکو» گزارش داد که مرکز مولکولی ایمونولوژی کوبا اولین واکسن سرطان ریه را در اختیار بیماران کوبایی مبتلا به این بیماری قرار داد.
به گزارشنداي مردم، مرکز مولکولی ایمونولوژی کوبا اولین واکسن سرطان ریه را به صورت کاملا رایگان در دسترس همه بیماران کوبایی که از این بیماری رنج می‌برند، قرار داد.

به گفته کارشناسان، این واکسن نوعی درمان جدید برای معالجه بیماری سرطان ریه محسوب می‌شود که اساسا بدون این‌که کیفیت زندگی بیماران را تحت تاثیر قرار دهد از پیشرفت بیماری در بدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

«آرلهه دیاز» یکی از کارشناسان کوبایی در این‌باره گفت: تاثیرات ناشی از واکسن مزبور فرصت افزایش طول عمر را در اختیار بیماران قرار می‌دهد البته در این نوع معالجه تومورهای سرطانی به طور کلی در بین نمی‌روند اما رشد و افزایش آن‌ها متوقف خواهد شد به طوری‌ که کیفیت زندگی افراد مبتلا به بیماری سرطان ریه نیز با این روش درمانی افزایش می‌یابد.

با وجود این‌که تحریم‌های اقتصادی یک جانبه آمریکا در کوبا همچنان ادامه دارد به نظر می‌رسد که واکسن بیماری سرطان ریه به زودی وارد بازار شود و بیماران مبتلا به این بیماری در دیگر کشورها نیز به آن دسترسی پیدا کرده و از تاثیرات شگرف آن بهره مند شوند.

«دیاز» همچنین اعلام کرد: تنها کاری که تا این لحظه موفق به انجام آن شده‌ایم، امضای یک قرارداد محرمانه با مرکز تحقیقاتی کوبا برای تبادل اطلاعات مورد نیاز دو طرف بوده است که البته نقطه آغازی برای شروع فاز اول آزمایش‌ها یعنی آزمایش‌های اثربخشی خواهد بود.

در حال حاضر بیماران کوبایی می‌توانند از طریق بیمارستان‌های کشور به واکسن بیماری سرطان ریه دسترسی پیدا کنند در حالی که اتباع خارجی در ابتدا باید وارد سیستم مراقبت‌های پزشکی کوبا شوند و سپس مبلغی را برای عضویت در بخش معالجه پرداخت کنند./فارس

در حال حاضر تنها پزشکان کوبایی اجازه تجویز این واکسن برای بیماران را دارند.

 

دیدگاه کاربران