عضویت در خبرنامه الکترونیک

محمود احمدی نژاد همچنان تلفات می دهد

کد خبر: 68957
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲ ب.ظ

جناح راست بالاخره از علی‌اکبر ناطق‌نوری دل کند. همه‌چیز از آنجا آغاز شد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری محبوب اصولگرایان در مناظره انتخاباتی با میرحسین موسوی، نخست‌وزیر دوران جنگ در میانه مناظره ناگهان پرسید: «پسر آقای ناطق چطور میلیاردر شد؟ خود آقای ناطق چطوری دارد زندگی می‌کند؟» گرچه در آن مناظره انگشت اتهام به سوی افراد دیگری هم نشانه رفت اما شیخ نور انتظار داشت اعضای جامعه روحانیت و دوستان اصولگرای قدیمی‌اش به جای سکوت از او دفاع کنند. همین موجب جدایی ناطق‌نوری از اصولگرایان شد و او به نشانه قهر، جامعه روحانیت مبارز را ترک کرد و دیگر در جلسات آن شرکت نکرد.

به گزارش نداي مردم، ، جناح راست بالاخره از علی‌اکبر ناطق‌نوری دل کند. همه‌چیز از آنجا آغاز شد که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری محبوب اصولگرایان در مناظره انتخاباتی با میرحسین موسوی، نخست‌وزیر دوران جنگ در میانه مناظره ناگهان پرسید: «پسر آقای ناطق چطور میلیاردر شد؟ خود آقای ناطق چطوری دارد زندگی می‌کند؟» گرچه در آن مناظره انگشت اتهام به سوی افراد دیگری هم نشانه رفت اما شیخ نور انتظار داشت اعضای جامعه روحانیت و دوستان اصولگرای قدیمی‌اش به جای سکوت از او دفاع کنند. همین موجب جدایی ناطق‌نوری از اصولگرایان شد و او به نشانه قهر، جامعه روحانیت مبارز را ترک کرد و دیگر در جلسات آن شرکت نکرد.

شیخ نور از اصولگرایان فاصله گرفت اما وقتی احمدی‌نژاد به اصولگرایان پشت کرد آنان کم‌کم به فکر دلجویی از ناطق‌نوری افتادند. یکی از این افراد محمدرضا باهنر،‌ دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری بود. باهنر در جلسه‌ای در حالی که از ناطق‌نوری دلجویی می‌کرد، او را تکیه‌گاه بزرگ اصولگرایی در سال‌های طولانی توصیف و تاکید کرد که نـاطــق‌نوری می‌تواند کمک‌کار اصولگرایی باشد. اما دعوتنامه‌های رسمی و غیررسمی جناح راست برای جذب ناطق‌نوری به سمت خود و دلجویی از او، موجب تغییر مواضع شیخ نور نشد و او مصمم بود و تصمیمی به همراهی با اصولگرایان نداشت. حالا اصولگرایان هم از او قطع امید کرده‌اند. آنان که روزی در برابر او و احمدی‌‌نژاد، احمدی‌نژاد را انتخاب کردند، پذیرفته‌اند دیگر نباید امیدی به همراهی ناطق‌نوری با جناح راست داشته باشند؛ طوری که غلامرضا مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می‌گوید اصولگرایان نسبت به کمک ناطق‌نوری به نقطه ناامیدی رسیده‌اند.

مصباحی‌مقدم که با «ایسنا» گفت‌وگو می‌کرد به جز قطع امید اصولگرایان از ناطق‌نوری، نکات مهم دیگری را هم مطرح کرده است:
لاریجانی از اول گفته بود کسانی را به عنوان نماینده خود در ائتلاف تعیین می‌کنند و این کار را نکردند و شاید هم نکنند.
مستقل شرکت کردن آقای لاریجانی در انتخابات به معنای تعریض به ائتلاف اصولگرایان نیست.
برآیند کار ائتلاف اصولگرایان تندروی نیست.
آیت‌الله یزدی کلیت ائتلاف اصولگرایان را مورد حمایت قرار داده است.
شخصیت‌های نامی و درجه یک اصلاح‌طلبان امـکـان تـایید صلاحیت ندارند./نامه

دیدگاه کاربران