عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل ستاد دیه خوزستان :

آزادی ۲۳۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های خوزستان

کد خبر: 68964
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱:۴۹ ب.ظ

دیرعامل ستاد دیه خوزستان از آزادی ۲۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

مدیرعامل ستاد دیه خوزستان از آزادی ۲۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
قدرت هاشم‌نیا اظهار کرد: در ۱۰ ماهه نخست امسال ۲۳۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد با همکاری نیکوکاران و همچنین صنایع و سازمان‌های استان از زندان آزاد شدند که از این تعداد، ۱۰۰ نفر به دلیل بدهی مالی، ۲۲ نفر به دلیل عدم پرداخت مهریه و ۲ نفر نیز به دلیل عدم پرداخت نفقه در زندان بودند.
وی با بیان این که حدود ۶۰ درصد از این تعداد زندانیان آزادشده در زندان‌های اهواز و مابقی در زندان‌های شهرستان‌های خوزستان بوده‌اند، عنوان کرد: برای آزادی این ۲۳۰ زندانی حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده که از این رقم، ۶ میلیارد تومان از طریق جلب رضایت شاکیان، ۴ میلیارد تومان از طریق صندوق تامین خسارت‌ها و بیمه‌ها، ۲ میلیارد تومان وام و تسهیلات بانکی و ۲ میلیارد تومان از سوی نیکوکاران و خیرین تامین شده و حدود ۱ میلیارد تومان نیز از سوی خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت شده است.
هاشم‌نیا با اشاره به ادامه روند آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: از مجموع زندانیان جرایم غیرعمد، ۲۳۰ نفر دیگر همچنان در زندان هستند که تلاش می‌شود تا پایان سال، ۸۰ نفر از این زندانیان آزاد شوند.
وی افزود: برای آزادی ۲۳۰ زندانی باقی‌مانده، حدود ۱۵ میلیارد تومان لازم است که از افراد نیکوکار و خیرین تقاضا می‌شود در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد همکاری داشته باشند./خوانا

دیدگاه کاربران