عضویت در خبرنامه الکترونیک
امیرعابدینی عضو مجمع فدراسیون فوتبال :

قصه پرابهام “سرپرستی” آقای رئیس در فدراسیون فوتبال

کد خبر: 69009
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹ ق.ظ

ریاست علی کفاشیان در تاریخ ۱۵ اسفندماه به پایان می‌رسد و با توجه اینکه قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال در اوایل سال ۹۵ برگزار شود این سوال به وجود می‌آید که از ۱۵ اسفند تا تا زمان برگزاری انتخابات چه کسی امور فدراسیون را انجام می‌دهد

ریاست کفاشیان ۱۵ اسفندماه به پایان می‌رسد و با توجه اینکه قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال در اوایل سال ۹۵ برگزار شود این سوال به وجود می‌آید که از ۱۵ اسفند تا زمان برگزاری انتخابات چه کسی امور فدراسیون را انجام می‌دهد.

به گزارش نداي مردم، ریاست علی کفاشیان در تاریخ ۱۵ اسفندماه به پایان می‌رسد و با توجه اینکه قرار است انتخابات فدراسیون فوتبال در اوایل سال ۹۵ برگزار شود این سوال به وجود می‌آید که از ۱۵ اسفند تا تا زمان برگزاری انتخابات چه کسی امور فدراسیون را انجام می‌دهد.

در مجمع سالیانه فدراسیون فوتبال که روز چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد تقریبا تمام اعضا رای به این موضوع دادند که انتخابات فدراسیون فوتبال نباید در اسفندماه برگزار شود و البته برای آن یک دلیل محکم داشتند. با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفندماه شرایط برای برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال فراهم نیست و به همین دلیل هم تصمیم بر آن شد که انتخابات در اوایل سال ۹۵ برگزار شود. اما حالا یک سوال اساسی در این بین وجود دارد، اینکه تکلیف ریاست فدراسیون فوتبال در این چند ماه چه می‌شود. طبق قانون ریاست کفاشیان در تاریخ ۱۵ اسفندماه تمام می‌شود و این که آیا او تا زمان مجمع انتخاباتی باید به کارش ادامه بدهد یا فدراسیون باید تا روز انتخابات به وسیله سرپرست موقت اداره شود سوالی است که در اساسنامه فدراسیون فوتبال پاسخ روشنی برای آن پیدا نمی‌شود.

عده‌ای اعتقاد دارند چون اعضای مجمع فدراسیون فوتبال رای به به تعویق افتادن انتخابات داده‌اند و در اساسنامه پرابهام فدراسیون فوتبال هم قانون مشخصی در این باره نیامده است، علی کفاشیان تا روز انتخابات به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به فعالیت خود ادامه می‌دهد. البته نظر عده‌ای دیگر هم برآن است که اعضای مجمع تنها به به تعویق افتادن انتخابات رای داده‌اند اما هرگز اعلام نکردند در این مدت چه کسی فدراسیون فوتبال را اداره کند و به همین دلیل هم باید سرپرست موقت انتخاب شود.

وزارت ورزش هم نقش تاثیرگذاری می‌تواند در این خصوص داشته باشد. این وزارتخانه در برخی از فدراسیون‌ها که زمان ریاست رئیس فدراسیون به پایان رسیده بود، سرپرست انتخاب می‌کرد تا تا زمان برگزاری انتخابات کار فدراسیون‌ها عقب نیفتد اما در اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده است که اعلام سرپرست با مجمع فدراسیون است و اعضای مجمع در روز چهارشنبه در این خصوص واکنشی از خود نشان ندادند تا حضور و یا عدم حضور کفاشیان از ۱۵ اسفند به بعد در فدراسیون فوتبال در هاله‌ای از ابهام باشد.

امیرعابدینی عضو مجمع فدراسیون فوتبال در این باره می‌گوید: با نظر اعضای مجمع آقای کفاشیان تا روز انتخابات به عنوان رئیس کار خود را ادامه می دهد و بعد از انتخابات است که باید ببینم چه کسی به عنوان رئیس رای اعضای مجمع را به خود اختصاص می دهد.

البته این نظر عابدینی است و معلوم نیست از کجا به این نتیجه رسیده است که اعضای مجمع رای به سرپرستی کفاشیان تا زمان انتخابات فدراسیون فوتبال رای داده‌اند./نسيم

دیدگاه کاربران