عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای اسلامی شهر کرج :

اجرای طرح پارکبان بدون تصویب شورای شهر کرج

کد خبر: 69012
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر کرج از اجرای طرح پارکبان در برخی مناطق شهری بدون مصوبه شورای اسلامی این کلانشهر به شدت انتقاد کرد و خواستار توقف فوری این طرح به منظور تعیین تکلیف شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج از اجرای طرح پارکبان در برخی مناطق شهری بدون مصوبه شورای اسلامی این کلانشهر به شدت انتقاد کرد و خواستار توقف فوری این طرح به منظور تعیین تکلیف شد.
رضا شریفی طی سخنانی در ابتدای دویست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کرج با بیان مطلب فوق اظهار داشت: جای بسی تعجب و تامل است که چگونه اجرای طرح پارکبان در برخی مناطق شهری استارت خورده، حال آنکه شورا نه مصوبه ای در این خصوص داشته و نه ما را در جریان جزئیات و کلیات این امر قرار داده اند. عضو پارلمان شهری کرج اضافه کرد: بر اساس قانون کلیه معابر و شوارع شهری متعلق به شهرداریها می باشد و هرگونه دخل و تصرف و اجرای طرح و پروژه در این محدوده ها نیازمند تصویب انجمن محلی می باشد، نیست اما تعجب می کنم که چطور طرح پارکبان بدون اطلاع مسئولان مربوطه به منصه ظهور رسیده و مورد اجرا و عملیاتی شدن قرار گرفته است. در ادامه و در راستای پاسخگویی به دغدغه شریفی، شهردار کرج طی سخنانی در جمع اعضای پارلمان شهری گفت: در این زمینه تماس های لازم با دادستان مرکز البرز و فرماندهی نیروی انتظامی استان گرفته شده و مراتب انتقاد و نگرانی خویش از ایجاد زمینه های بی نظمی و بی قانونی در شهر را به ایشان منعکس کرده ایم و شهرداری نیز در این راستا نظری مشابه شورای اسلامی شهر دارد. علی ترکاشوند ادامه داد: طی رایزنی های صورت گرفته و در روزهای آتی، عوامل طرح پارکبان که آرم نیروی انتظامی بر لباس های فرم ایشان نقش بسته است، به فعالیت خویش خاتمه می دهند و در صورت عدم تکمین به قانون از سوی نهاد مربوطه، به سراغ دیگر گزینه ها خواهیم رفت اما آنچه پر واضح است، عدم انجام هماهنگی های لازم با معاونت های خدمات شهری و حمل و نقل می باشد و خاطیان باید در این زمینه پاسخگو باشند. وی خاطر نشان کرد: مدیریت شهری کرج متولی اصلی اداره این کلانشهر دو میلیون نفری است و اهتمام سایر نهادها برای کمک به رفع مشکلاتی همچون ترافیک جای بسی تقدیر و تشکر دارد اما این مهم نباید به مستمسکی برای دور زدن قوانین جاری یا اجرای طرحی بدون اطلاع متولیان امر تبدیل شود و اگر مجریان قانون نسبت به اجرای آن بی تفاوت باشند، باید فاتحه قانونمداری را خواند. محمود دادگو رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز به شدت از نرخ گذاری خودسرانه و تعیین محدوده اجرای طرح پارکبان از سوی نهادی که اختیاراتی در این زمینه ندارد، انتقاد و تاکید کرد که موضوع از طریق تعامل و رایزنی با دادستان مرکز البرز در حال پیگیری است و باید مانع از بدعت گذاری های نامناسب شد./سپيدار

دیدگاه کاربران