عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی :

برگزاری نماز جماعت در بیش از ۶۰ درصد جامعه روستایی استان خراسان شمالی

کد خبر: 69025
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵ ق.ظ

دلپسند با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز وظیفه اجتماعی همه ما است، عنوان کرد: نماز، علامت و نشان پرچم دینداری ماست که باید در بخش های مختلف جامعه آن را به نمایش بگذاریم.

به گزارشنداي مردم، محمود دلپسند، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی، امروز(۲۷ دی ماه) در نخستین اجلاسیه نماز استان، از برگزاری نماز جماعت در ۴۶۰ نقطه شهری خبر داد و گفت: در بیش از ۶۰ درصد جامعه روستایی هم نماز جماعت با حضور روحانیون اقامه می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به آموزه های دینی که همیشه نماز به عنوان محوری ترین حلقه ارتباط با خالق هستی است، گفت: اما وضع موجود با وضع مطلوب مورد تاکید دین مبین اسلام فاصله دارد.

دلپسند هدف اجلاس استانی نماز را توسعه و ترویج فرهنگ نماز دانست و تاکید کرد: باید با بهره گیری از ظرفیت ها و شناسایی فعالان و مروجان اقامه نماز استان، زمینه را برای حضور گسترده مردم برای ادای این واجب الهی فراهم کنیم.

دلپسند با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز وظیفه اجتماعی همه ما است، عنوان کرد: نماز، علامت و نشان پرچم دینداری ماست که باید در بخش های مختلف جامعه آن را به نمایش بگذاریم./شبستان

دیدگاه کاربران