عضویت در خبرنامه الکترونیک
پژوهشگر و محقق در زمینه ترافیک و حمل و نقل شهری

تسهیلات پارکسوار در مناطق خارج از مراکز پرتردد ارائه شود

کد خبر: 69028
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰ ق.ظ

حامد خدابنده لو اظهار کرد: با نگاهی به وضعیت ترافیک و رفت و آمدهای شهری متوجه این موضوع می شویم که چرا باید این تعداد خودروی شخصی در خیابانهای شهر درحال تردد باشند و چگونه می توان مردم را مجاب کرد که از خودروی شخصی خود در سفرهای درون شهری کمتر استفاده کنند.

به گزارش نداي مردم، پژوهشگر و محقق در زمینه ترافیک و حمل و نقل شهری، گفت: ارائه تسهیلات پارکسوار در مناطق خارج از مراکز پرتردد و نیز ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از دوچرخه در معابر درونشهری وهمچنین ایجاد محدودیتهای عبوری در معابر پرتردد برای خودروهای شخصی ، می تواند دلیلی باشد برای رانندگان خودروهای شخصی تا تمایل شان به سمت استفاده از تسهیلات حمل و نقلی بیشتر شود.
حامد خدابنده لو  اظهار کرد: با نگاهی به وضعیت ترافیک و رفت و آمدهای شهری متوجه این موضوع می شویم که چرا باید این تعداد خودروی شخصی در خیابانهای شهر درحال تردد باشند و چگونه می توان مردم را مجاب کرد که از خودروی شخصی خود در سفرهای درون شهری کمتر استفاده کنند.
وی افزود: بخصوص وقتی که بصورت تک سرنشین سفر می کنند و مقصدشان هم مراکز تجاری و پرتردد شهرها است.
خدابنده لو اذعان داشت: در همین راستا سعی شده تا تدابیری اتخاذ شود تا افراد از وسایل نقلیه جایگزین در سفرهای درون شهری استفاده نمایند و کمتر به استفاده از وسایل نقلیه شخصی روی بیاورند.
این محقق تصریح کرد: طی پژوهش میدانی که انجام شد از تعداد ۳۵۰ نفر از رانندگان خودروی شخصی در مورد نقش عوامل مختلف در کاهش استفاده از خودروی شخصی در سفرهای درون شهری در قالب پرسشنامه نظرخواهی شد.
وی بیان کرد: در این پرسشنامه به عوامل مختلفی از جمله نقش حمل و نقل عمومی ، پارکینگها و پارکسوارها ، تسهیلات دوچرخه ، معابر پیاده روی و نرخ کرایه های سایر مدهای حمل و نقلی مانند تاکسی و ون اشاره شد.
خدابنده لو با ابراز اینکه نتایج بدست آمده از این نظرسنجی میدانی نشان داد که وابستگی افراد به خودروی شخصی غیرقابل انکار است، افزود: اما با اتخاذ سیاستهای مدیریتی در حمل و نقل همگانی مثل کیفیت خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی در راحتی سفر ، ارائه تسهیلات پارکسوار در مناطق خارج از مراکز پرتردد و نیز ایجاد شرایط مناسب برای استفاده از دوچرخه در معابر درونشهری وهمچنین ایجاد محدودیتهای عبوری در معابر پرتردد برای خودروهای شخصی ، می تواند دلیلی باشد برای رانندگان خودروهای شخصی تا تمایل شان به سمت استفاده از تسهیلات حمل و نقلی چندین برابر شود./تحليلي زنجان

دیدگاه کاربران