عضویت در خبرنامه الکترونیک

روزهای سخت روحانی در برابر دلواپسان بعد از به فرجام رسیدن برجام

کد خبر: 69052
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۴۵ ق.ظ

دلواپسان درست همین آرامش را هدف گرفته‌اند. آنها می‌خواهند روحانی را درگیر مشکلات سیاسی کنند. روحانی به جای اینکه مشکلات کشور را مدیریت کند باید جنگ دلواپسان با دولتش را مدیریت کند. روحانی از همان روزهای ابتدایی دولتش تلاش کرد تا وارد بازی دلواپسان نشود و تمام تمرکز خود را بر روی مذاکرات هسته‌ای گذاشت و در برابر تمام سختی‌ها ایستاد. او حالا مجبور است بازهم دندان بر روی جگر بگذارد و با صبر تا اسفند ۹۴، کاری کند که مردم با خیالت راحت به آینده کشور نگاه کنند

به گزارش نداي مردم، به فرجام رسیدن برجام شکست بزرگی برای دلواپسان در آستانه انتخابات مجلس دهم است و این شکست باعث شده است تا آنها عزم خود را برای تقابل با دولت روحانی جزم کنند. این جریان سیاسی که بخشی از کرسی‌های مجلس را به خود اختصاص داده‌اند، می‌خواهند شکست در ماجرای برجام را در پارلمان جبران کنند.
گام آخر برجام درست همان چیزی بود که دلواپسان می‌خواستند اتفاق نیفتد و در این مدت تمام تلاش خود را انجام دادند تا دولت روحانی در اجرای برجام ناموفق باشد و مردم از او و دولتش ناامید شوند.
برجام اما برخلاف تمام کارشکنی‌ها به فرجام خود برسد و دلواپسان با یک شوک بزرگ روبرو شوند. آنها بر این باور بودند که این برجام، سرانجامی نخواهد داشت . روحانی اما به وعده خود با مردم عمل کرد و باعث شد تحریم‌های ظالمانه علیه ایران لغو شود.
این معنا شکست بزرگی برای دلواپسان در آستانه انتخابات مجلس دهم است و این شکست باعث شده است تا آنها عزم خود را برای تقابل با دولت روحانی جزم کنند. این جریان سیاسی که بخشی از کرسی‌های مجلس را به خود اختصاص داده‌اند، می‌خواهند شکست در ماجرای برجام را در پارلمان جبران کنند.
آنها می‌خواهند در این ماه‌های پایانی مجلس نهم، روزهای سختی را برای دولت به ویژه وزرای مرتبط با برجام فراهم کنند. آنها برای این کار تصمیم گرفته‌اند که دولت را آماج سوال و احتمالا با توجه به شرایط استیضاح کنند. روحانی و دولتش بعد از نهایی شدن برجام، احتیاج به آرامش سیاسی و اقتصادی دارند که در سایه این آرامش بتوانند کشور را در مسیر درست خود قرار دهند. مدیریت برجام و حل مشکلات اقتصادی و بازگرداندن وضعیت اقتصادی کشور به دوران قبل از سال ۸۴، مهم‌ترین استراتژی روحانی تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ است. مردم نیز از او همین انتظار را دارند که مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی کشور را حل کنند.
دلواپسان درست همین آرامش را هدف گرفته‌اند. آنها می‌خواهند روحانی را درگیر مشکلات سیاسی کنند. روحانی به جای اینکه مشکلات کشور را مدیریت کند باید جنگ دلواپسان با دولتش را مدیریت کند. روحانی از همان روزهای ابتدایی دولتش تلاش کرد تا وارد بازی دلواپسان نشود و تمام تمرکز خود را بر روی مذاکرات هسته‌ای گذاشت و در برابر تمام سختی‌ها ایستاد. او حالا مجبور است بازهم دندان بر روی جگر بگذارد و با صبر تا اسفند ۹۴، کاری کند که مردم با خیالت راحت به آینده کشور نگاه کنند.
بهبود اوضاع اقتصادی و رونق تولید در کشور باعث می‌شود روحانی برای ۴ سال دوم ریاست جمهوری خود برنامه ریزی کند و امیدوار باشد که برنامه‌های خود در مورد سیاست داخلی به ویژه در زمینه‌های آزادی‌های مدنی و مسائل فرهنگی را در دولت دوم خود اجرایی کند.
روحانی و دلواپسان روزهای سختی را پیش رو دارند، روزهایی که می‌تواند برای هرکدام از آنها تضمین کنند آینده سیاسی باشد. دلواپسان به دنبال تکیه زدن دوباره به کرسی‌های سبز پارلمان هستند و روحانی نیز می‌خواهد میوه برجام را خود بچیند./خوانا

دیدگاه کاربران