عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزیر دادگستری:

اصولگرایی یعنی قبول داشتن خواست ملت و اجرای قانون/ از فرصت برجام برای مچ گرفتن استفاده نکنیم

کد خبر: 69054
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۹:۵۰ ق.ظ

پورمحمدی جریان حق را جریان مظلوم تاریخ عنوان کرد و گفت: در تاریخ همیشه حق روان و حق گویان در سختی های مدام قرار داشته و در بسیاری از عرصه ها به ظاهر ناکام بوده اند.

به گزارش نداي مردم، وزیر دادگستری گفت: جمهوری اسلامی ایران با تثبیت منافع، دفاع از حقوق ملت و رقم زدن جایگاه خود در عرصه بین المللی، امروز در تراز قدرت های بزرگ جهانی است و در این میدان توان حضور قدرتمند را دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در بیست ودومین نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی واطلاع رسانی دستگاه های اجرایی که در محل وزارت دادگستری برگزار شد، با تبریک پیروزی برجام افزود: پس از یک تلاش طولانی و نفسگیر، برجام خوشبختانه به فرجام مناسبی رسید.
وی ادامه داد: خدا را بابت این دستاورد بزرگ ملت شاکر و سپاسگزاریم زیرا همه تلاشگران این عرصه در اقدامی مناسب در طراز ملت بزرگ جمهوری اسلامی توانستند در یک مصاف سهمگین، پرمخاطره و پر از دشمن و سنگلاخ ها و مشکل آفرینی های پی در پی، به لطف خدا این پیروزی را نصیب ملت ایران کنند.
وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی پیوسته مشمول الطاف رحمانی بوده، تصریح کرد: ملت ایران شایستگی های خود را در این دوران با هوشمندی، صبوری، پایداری، بلندنظری و بزرگ منشی نشان داده و استحقاق این دستاوردها را داشته است.
پورمحمدی جریان حق را جریان مظلوم تاریخ عنوان کرد و گفت: در تاریخ همیشه حق روان و حق گویان در سختی های مدام قرار داشته و در بسیاری از عرصه ها به ظاهر ناکام بوده اند.
وی افزود: هر چند آرمان حق خواهی همیشه زنده بوده و ملت ها نیز به پیشتازان جبهه حق افتخار می کردند، اما همیشه جبهه باطل بود که تاخت و تاز می کرد و جولان می داد و عرصه زندگی انسان ها را اشغال و فضا را غبارآلود می کرد.
وزیر دادگستری با بیان اینکه انقلاب در دشمن شناسی به بیراهه نرفته، از اصول حق مدارانه تخطی نکرده، مواضع خود را از دست نداده و دوستان را رها نکرده، خاطر نشان کرد: ملت ایران هزینه بسیاری در این راه پرداخت کرده و استوار ایستاده است.
وی ادامه داد: صحنه های عجیب، پرکشمکش و پرخطری را پشت سر گذاشتیم و دشمنان تا لحظه آخر دست بردار نبودند و مانع تراشی می کردند و حتی از آزار روانی دست نمی کشیدند.
** دشمنان هرگز حاضر نبودند موفقیت های ایران را ببینند
پورمحمدی با حریف بزرگ در افتادن و از دست او شکست نخوردن را بسیار مهم تر از پشت کسی را بر زمین زدن دانست و افزود: دشمنان هیچگاه حاضر نبودند موفقیت ما را ببینند و طبیعی است که دست از فتنه و توطئه علیه ملت ایران برنمی دارند و از آنجا که منافع و مطامع آنان با قدرت جمهوری اسلامی دست نیافتنی است، این جدال را ادامه داده و سنگ اندازی می کنند.
** ایران اکنون در تراز قدرت های جهانی است
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با تثبیت منافع، دفاع از حقوق ملت و رقم زدن جایگاه خود در عرصه بین المللی، امروز در تراز قدرت های بزرگ جهانی است و در این میدان توان حضور قدرتمند را دارد.
** ایران نیاز به بمب اتمی ندارد
وزیر دادگستری تصریح کرد: دشمنان فکر می کنند امتیاز دادیم، از دست دادن بمب اتمی گر چه برای آنان می تواند امتیاز محسوب شود اما از نظر ملت ایران داشتن بمب اتمی امتیاز نیست.
وی افزود: در دنیای پسامدرن زندگی می کنیم و در این دنیا داستان اتم و جنگ اتمی به دنیای ابزار فیزیکی تعلق دارد و ابزار اقتدار دنیا ارتباطات و تعامل است نه بمب اتمی.
پورمحمدی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران تا کنون بدون نیاز به بمب اتمی توانست به اینجا برسد و برای دستاوردهای بعدی نیز نیازی به بمب اتمی ندارد.
** موفقیت هسته ای، اسرائیل را ناکام کرد
وی با ذکر مثالی ادامه داد: آیا اتحاد جماهیر شوروی قدرت اتمی دنیا نبود که به این روز رسید و اینگونه تجزیه شد؛ جمهوری اسلامی نمی خواهد با بمب اتمی حرف های خود را به پیش برده و جایگاه حق مدارانه خود را ارتقا بخشد.
وزیر دادگستری، بمب اتمی را بهانه و اتهام خوبی نزد اشرار دانست و افزود: این بهانه خوبی در دست اشرار برای زمین گیر کردن ما بود تا بتوانند جلوی رشد کشور را بگیرند که البته در ابتدا پهلو دادیم که نباید این کار را می کردیم.
** برجام ظرفیت خوبی برای کشور است
پورمحمدی خاطرنشان کرد: از همه ظرفیت های پیروزی بزرگ هسته ای باید برای ارتقای کشور بهره گرفت چون این پیروزی موجب ناکامی دشمنان بویژه اسرائیل و صهیونیست ها شد و ۳۷ سال عمر آنان در شیشه ای است که به دست ملت ایران رقم می خورد.
پورمحمدی، به فرجام رسیدن برجام را ظرفیت خوبی برای کشور دانست و گفت: گرچه مخالفت ها، دغدغه ها، انتقادها و برخی دلواپسی ها که بخشی نیز قابل قبول است در برجام مطرح شد و داشتن دغدغه در برابر این دشمن جرار، خونخوار بی منطق طبیعی است، اما اگر این دغدغه از ناتوانی خود، اراده ضعیف، شناختن فضا و رقیب نشناسی باشد ناروا و ناصحیح است.
** از فرصت ها به بهترین شکل و نه برای مچ گرفتن استفاده کنیم
وزیر دادگستری خواستار استفاده عالی و بهترین شکل از ظرفیت ها بعد از برجام شد و گفت: از این فرصت ها برای مچ گرفتن استفاده نکنیم و نگوییم برجام به تصویب رسید حالا به وعده هایتان عمل کنید، اجرایی شدن برجام بدین معنا نیست که حالا همه موقعیت ها و فرصت ها مانند اشتغال، اقتصاد عالی و غیره یکی یکی پشت در هستند تا در باز شود و وارد شوند، دنیا، دنیای رقابت و تلاش است.
وی افزود: اگر زبان نقد، دلسوزانه، صمیمانه و محبت آمیز باشد حتما اثربخش است.
** انتظار رئیس جمهوری از روابط عمومی ها
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود، روابط عمومی ها را تثبیت کننده سازمان یا وزارتخانه مربوطه دانست و گفت: روابط عمومی مسئول تثبیت جایگاه سازمان و شریک مدیر در تکمیل تصمیم مدیریتی و در دفاع از هجمه ها و مخالفت ها است.
وی افزود: رئیس جمهوری می گوید روابط عمومی باید بار سنگین عدم تفاهم و درگیری و شکاف بین نهادها را کنار بگذارد و کار سنگینی برعهده دارد.
** دولت را با دیگران در یک کفه قرار ندهید
وزیر دادگستری با انتقاد از نوع اطلاع رسانی رسانه ملی از دولت گفت: رسانه ملی در پوشش رسانه ای، دولت را در یک کفه و دیگران را در کفه دیگر قرار می دهد که این تعبیر غلط است.
پورمحمدی با بیان اینکه دولت یعنی ملت و جهت تحقق منویات ملت روی کار می آید، ادامه داد: ملت خواسته هایی دارد و در مسیر قانونی در انتخابات شرکت می کند و رئیس جمهوری نیز نماینده مردم است.
به گفته وی، اگر رسانه ملی تمام قد پشت رئیس جمهوری بایستد و به کمک دولت بیاید باز هم مشخص نیست که دولت بتواند در این کشمکش به اهداف خود برسد و در مقابل دشمنان غدار منافع ملت را تضمین کند چه برسد بخواهید پاشنه آشیل دولت هم بشوید.
وزیر دادگستری با ذکر مثالی افزود: مثلا رسانه ملی در قضیه برجام می گوید هرچه به دیگران تریبون دادیم به دولت نیز به همان اندازه تریبون دادیم و می خواهم بپرسم آیا چنین چیزی امکان دارد که دولت را با دیگران در یک کفه قرار دهیم.
** اصولگرا یعنی قبول داشتن خواست ملت و اجرای قانون
پورمحمدی با بیان اینکه یک اصولگرا هستم، گفت: به عنوان یک اصول گرا می گویم اصول گرا یعنی خواست ملت را قبول داشتن و قانون را به خوبی اجرا کردن، دولت را به جد حمایت کردن، روی منویات مقام معظم رهبری سفت ایستادن و طبق خواسته های خود تعبیر و تعریف نکردن.
وی افزود: حق نداریم منویات رهبری را براساس خواسته های خود تعبیر و تفسیر کنیم و متاسفانه برخی رسانه ها با وجود استفاده از بودجه دولتی، ناقد و ناقض دولت هستند و کسی حق ندارد رقیب دولت در داخل نظام باشد.
پورمحمدی گفت: دولت نماینده قانونی خواست ملت است و رهبری نیز نظارت می فرمایند./خوانا

دیدگاه کاربران