عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیر انجمن دوستداران دماوندکوه آمل :

کمک قابل توجه دوستدادان محیط زیست آمل برای آزادی دو محیط بان دنا

کد خبر: 69060
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۸ ق.ظ

محمدرضا طاهری‌پور در جشن گلریزان دوستداران محیط زیست در آمل با تاکید بر اینکه پیش از از برگزاری این جشن در شهرستان آمل کمک‌هایی از سوی رئیس سازمان محیط زیست کشور، شورای شهر سی سخت و فرمانداری دنا و برخی دوستداران محیط زیست انجام شد اظهار کرد: متاسفانه با توجه به توافق خانواده شکارچی با درخواست دو میلیارد تومان دیه تمام تلاش دوستداران با برگزاری برنامه‌های مختلف جمع‌آوری این مقدار دیه هستند

دبیر انجمن دوستداران دماوندکوه آمل از برگزاری جشن گلریزان برای دو محیط بان منطقه دنا در این شهرستان خبر داد.
به گزارش نداي مردم،محمدرضا طاهری‌پور در جشن گلریزان دوستداران محیط زیست در آمل با تاکید بر اینکه پیش از از برگزاری این جشن در شهرستان آمل کمک‌هایی از سوی رئیس سازمان محیط زیست کشور، شورای شهر سی سخت و فرمانداری دنا و برخی دوستداران محیط زیست انجام شد اظهار کرد: متاسفانه با توجه به توافق خانواده شکارچی با درخواست دو میلیارد تومان دیه تمام تلاش دوستداران با برگزاری برنامه‌های مختلف جمع‌آوری این مقدار دیه هستند.
وی با اشاره به اینکه با برگزاری این جشن در این شهرستان دوستداران محیط زیست آمل بسیار خوب استقبال کردند، یادآور شد: با کمک این افراد بالغ بر یک میلیارد و ۱۷ میلیون و ۶۳۰ هزار ریال کمک نقدی جمع‌آوری شده است.
طاهری پور بیان کرد: تمام آرزو و تلاش دوستدران محیط زیست آزادی این دو محیط بان از زندان قبل از پایان سال‌جاری است تا آن دو فرد سال جدید در کنار خانواده‌هایشان آغاز کنند.
وی با بیان اینکه پایلوت شدن شهرستان آمل برای برگزاری جشن گلریزان در مازندران از جمع‌آوری بیش از یک میلیارد ریال کمک نقدی برای آزادی دو محیط‌ بان زندانی شهرستان دنا از سوی دوستداران محیط زیست آمل خبر داد.
دو محیط بان سی‌سخت حدود شش سال پیش در منطقه دنا استان کهگیلویه و بویراحمر به دلیل از محافظت از حیوانات کمیاب در درگیری با شکارچیان غیرمجاز، موجب کشته شدن یک شکارچی می‌شوند که با رایزنی‌های انجام شده محکوم به پرداخت دو میلیارد تومان دیه شدند و حالا دوستداران محیط زیست برای جمع‌آوری دیه آنها جشن‌های گلریزان برپا می‌کنند. /ایسنا

دیدگاه کاربران