عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی :

رحمانی تاکیدکرد: ضرورت اخذ ضمانت‌اجرایی برای عقد قراردادهای خودرو/بازارداخلی در انحصار یک شرکت نباشد

کد خبر: 69062
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷ ق.ظ

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بازار ما برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی جذاب است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه ضمانت‌های لازم اجرایی برای عقد قراردادهای تجاری باید درنظر گرفته شود،گفت:بازار مناسب داخلی نباید انحصاری در اختیار یک شرکت قرار گیرد.
ضرورت اخذ ضمانت‌اجرایی برای عقد قراردادهای خودرو/بازارداخلی در انحصار یک شرکت نباشد

به گزارش نداي مردم، رضا رحمانی با اشاره به اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها،گفت:درگذشته بسیاری از قراردهای صنعتی همانند تفاهم نامه با شرکت” پژو” ، به راحتی کنار گذاشتند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از کنار این اقدامات نباید به راحتی گذشت، افزود:این شرکت علی‌رغم تعهداتی که نسبت به ایران داشت؛به راحتی تمام تفاهمات را زیرپا گذاشته که این اقدام آنها در مذاکرات جدید نباید بی پاسخ بماند.

رحمانی با تاکید براینکه قراردادهای جدید باید از حیث ضمانت اجرایی قوی باشد، ادامه داد:بازار خوب داخلی را که بسیاری از سرمایه گذاران برای ورود به آن تلاش می‌کنند،نباید به صورت انحصاری در اختیار یک شرکت قرار داد.

وی با بیان اینکه باید بازار را برای حضور شرکت های مختلف رقابتی کرد، اظهارداشت:علاوه بر قرارداد مشترک با شرکت ها باید زمینه رقابت بین این شرکت ها را فراهم کرد تا رونق و تنوع در بازار ایجاد شود.

در قراردادهای جدید باید بر استفاده از توان داخلی تاکید شود

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این موضوع که در قراردادها حتما باید بر استفاده از توان ساخت داخل تاکید شود، افزود:ما توانایی فراوانی برای ساخت قطعات با کیفیت خودرو داریم، همچنین زمینه برای افزایش تنوع محصولات و صادرات آن به بازارهای جهانی ، منطقه ای و کشورهای همسایه باید فراهم شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بازار ما برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی جذاب است./ائل

دیدگاه کاربران