عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان :

بومی سازی دستگاه های انتقال سیگنال ایستگاه های مترو

کد خبر: 69084
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶ ب.ظ

صمدیانی حمایت و روند تسهیل خرید سیستم‌های تولیدی این شرکت توسط شرکت‌های حمل نقل ریلی داخل شهری از نکات بسیار مهم و قابل توجه دانست

یک شرکت دانش بنیان ایرانی دستگاه های انتقال سیگنال در ایستگاه های مترو را با یک سوم قیمت مشابه خارجی تولید کرد.
به گزارش نداي مردم، صمد صمدیانی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان “ما برای اولین‌بار در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا سیستم‌های انتقال مخابراتی را طراحی کرده‌ایم”، اظهار داشت: این سیستم برای استفاده سیگنال‌ها، تصویر، صدا و ارتباطات دیتا بین ایستگاه‌های مترو کاربرد دارد.
وی با بیان اینکه این سیستم تولید داخلی هم اکنون در ایستگاه‌های صادقیه و گلشهر نصب و راه اندازی شده است، افزود: این دستگاه‌ها وظیفه انتقال سیگنالهای مخابراتی در ایستگاه‌های مترو را برعهده دارند.
عضو هیات علمی دانشکده مخابرات خاطرنشان کرد: هزینه ساخت این سیستم نسبت به مشابه خارجی یک سوم است و به لحاظ کیفیت با مشابه خارجی کاملاً برابری می‌کند.
صمدیانی با بیان اینکه اهمیت دادن به نیروهای جوان کشور از ویژگیهای این شرکت دانش بنیان است، افزود: مجوز اجرای پایلوت این طرح برای اولین بار در کشور توسط شرکت بهره برداری مترو صادر شده که از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با گلایه از عدم استقبال از شرکتهای دانش‌بنیان در کشور توسط سازمان‌های بزرگ گفت: به دلیل واردات تجهیزات خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود، شرکت‌های دانش بنیان در جایگاه واقعی خود قرار ندارند اما من خوشحالم که شرکت بهره برداری مترو تهران با برپایی این نمایشگاه توجه ویژه‌ای به این شرکت‌ها داشته است.
صمدیانی حمایت و روند تسهیل خرید سیستم‌های تولیدی این شرکت توسط شرکت‌های حمل نقل ریلی داخل شهری از نکات بسیار مهم و قابل توجه دانست./تسنيم

دیدگاه کاربران