عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج :

رانندگان احتیاط کنند؛ ثبت تخلفات و صدور برگ جریمه مکانیزه از امروز

کد خبر: 69104
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱:۲۲ ب.ظ

با تکمیل فرایند نصب تجهیزات و دوربین های مکانیزه در سطح شهر، ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی خودروهای عبوری شهر از طریق مرکز کنترل ترافیک شهرداری این کلانشهر انجام می گیرد.

رانندگان احتیاط کنند؛ ثبت تخلفات و صدور برگ جریمه مکانیزه از امروز
با تکمیل فرایند نصب تجهیزات و دوربین های مکانیزه در سطح شهر، ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی خودروهای عبوری شهر از طریق مرکز کنترل ترافیک شهرداری این کلانشهر انجام می گیرد.
به گزارش نداي مردم، از صبح امروز با استقرار تیم راهنمایی و رانندگی در مرکز کنترل ترافیک شهرداری ایران کوچک، ثبت تخلفات به صورت مکانیزه در این مرکز انجام می گیرد تا رعایت اصل نظم در حمل و نقل شهری در دستور کار رانندگان خودروهای عبوری قرار گیرد. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج در این خصوص گفت: تاکنون تعداد ۱۵ دوربین نظارتی در نقاط مختلف شهری نصب شده است. این دوربین ها وضعیت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را از سوی رانندگان مورد بررسی قرار داده و در صورت تخلف، برای آنان جریمه صادر می کند. احمد افضلی، با بیان اینکه فرایند ثبت تخلفات رانندگان از طریق سیستم و با نظارت و بررسی کارشناسان و درجه داران پلیس راهنمایی و رانندگی انجام می گیرد، خاطرنشان کرد: برگه های جریمه به همراه عکس تخلف ثبت شده، در مدت ۴۸ ساعت به در منزل متخلفان پست می شود که این امر با همکاری اداره پست انجام می گیرد. وی، از افزایش بیش از دو برابری این دوربین های نظارتی در آینده نزدیک خبر داد و اذعان داشت: کوشیده شده است در مرحله نخست طرح، معابر و میادین اصلی و حساس شهری را تحت نظارت تصویری و ثبت تخلفات قرار دهیم. به گفته این مسئول، با توجه به دقت و حساسیتی که در مجموعه معاونت حمل و نقل و ترافیک و پلیس راهنمایی و رانندگی برای برخورد با بی قانونی و اجرای نظم در تردد خودروها وجود دارد، ضروری است رانندگان از این پس با دقت مضاعفی نسبت به گذشته در مسیرهای شهری تردد کرده و از انجام تخلف بپرهیزند. افضلی تاکید کرد: مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج به رغم محدودیت ها و نبود زیرساخت های کافی برای اجرا، با تلاش مجموعه مدیریت شهری ایران کوچک از سال گذشته در حال راه اندازی است و تاکنون موفق به تکمیل تجهیزات و خریداری امکانات مناسب و به روز برای اجرای طرح های مرتبط با حوزه حمل و نقل شده است. وی اذعان داشت: در ادامه این روند، تکمیل نصب دوربین های پلاک خوان سطح شهر را در برنامه قرار داده ایم که تاکنون تعداد ۴۸ دوربین از مجموع ۵۲ دوربین مصوب، در معابر شهری کرج بویژه محورهای طرح ترافیک نصب شده است./سپيدار

دیدگاه کاربران