عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل قطار شهری کرج

مترو کرج در ایستگاه قضا

کد خبر: 69116
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱:۳۶ ب.ظ

همتی با بیان اینکه پیمانکار خط دو قطار شهری کرج از زمان ابلاغ فسخ قرارداد ۱۴ روز مهلت داشت تا کارگاه‌ها را تخلیه کند، افزود: در طول این مدت پیمانکار نسبت به تخلیه کارگاه‌ها اقدام نکرد،

به گزارش نداي مردم، مدیرعامل قطار شهری کرج از فسخ قرارداد قطار شهری با شرکت سابیر و اقدام قضایی و قانونی برای تخلیه کارگاه‌های مترو خبر داد.
علی اصغر همتی ، اظهار کرد: شرایط تامین مالی پروژه که از سوی شورای اسلامی شهر کرج و شهرداری برای حمایت کامل از ساخت و تکمیل خط دو در نظر گرفته شده بود، مورد پذیرش و استقبال شستا و شرکت سابیر قرار نگرفت و شرکت سابیر حاضر به ادامه همکاری و فعال کردن کارگاه‌ها و تکمیل پروژه برای یک دوره سه ساله و براساس آخرین قیمت‌های مصوب شورای عالی فنی در قرارداد به تاریخ ۹۱/۲/۱۱ نشد. از طرف دیگر رکود، ماه‌ها است که بر پروژه حاکم شده و شرکت پیمانکار کمترین اهتمامی را برای فعال کردن پروژه از خود نشان نمی‌دهد.
مدیرعامل قطار شهری کرج خاطرنشان کرد: بنابراین به منظور تعیین تکلیف و رهایی پروژه از یک دور تسلسل و باطل که مدتهاست بر پروژه مستولی شده، مقرر شد با ابلاغ فسخ از سوی کارفرما به ادامه حضور شرکت سابیر در پروژه خط دو خاتمه داده شود.
همتی با بیان اینکه پیمانکار خط دو قطار شهری کرج از زمان ابلاغ فسخ قرارداد ۱۴ روز مهلت داشت تا کارگاه‌ها را تخلیه کند، افزود: در طول این مدت پیمانکار نسبت به تخلیه کارگاه‌ها اقدام نکرد، به همین دلیل سازمان قطار شهری با مراجعه به مقامات قضایی درصدد انجام مراحل قانونی برای تخلیه کارگاه‌های ساخت خط دو قطار شهری کرج است. پس از تخلیه کارگاه‌ها سازمان قطار شهری نسبت به تنظیم مناقصه جدید و انتشار آن به منظور ادامه پروژه اقدام خواهد شد.
به گزارش نداي مردم، پروژه قطار شهری کرج که قرار بود تا پایان سال ۸۹ افتتاح شود تا سال ۹۲ تمدید شد اما در پایان سال ۹۲ نیز به نتیجه نرسید و در حال حاضر با گذشت حدود ۱۰ سال از آغاز آن در مجموع ۳۲ درصد پیشرفت داشته است./خبر

دیدگاه کاربران