عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری شهردار :

دستگاه های اجرایی به وظیفه خود در قبال متکدیان عمل کنند

کد خبر: 69185
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۹:۱۳ ق.ظ

احمدی تاکید کرد: متاسفانه دستگاه ها به وظایف خود در قبال متکدیان عمل نمی کنند و این افراد بار دیگر به خیابان ها باز می گردند و به معضل شهری تبدیل می شوند.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: دستگاه های اجرایی دارای مسئولیت به وظایف خود در قبال متکدیانی که شهرداری اقدام به جمع آوری آنها می کند، عمل کنند.
دستگاه های اجرایی به وظیفه خود در قبال متکدیان عمل کنند
بهئ گزارش نداي مردم، غلامحسین احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرداری در قبال متکدیان وظیفه جمع آوری و انتقال آنان به کمپ ها را دارد.
وی یادآورشد: متاسفانه پس از انتقال متکدیان به کمپ های در نظر گرفته شده دستگاه هایی همچون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی در قبال ساماندهی و انتقال این افراد مسئولیت دارند.
احمدی اظهار کرد: به طور معمول شهرداری اقدام به جمع آوری این متکدیان می کند اما پس از مدتی آنان بار دیگر رها می شوند و به خیابان ها باز می گردند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: برخی از این افراد متخلف هستند و با تمارض اقدام به سود جویی از احساسات مردم می کنند که نیروی انتظامی اقدام به برخورد با آنان می کند.
به گفته احمدی نحوه و نوع برخورد با افرادی که اقدام به تمارض یا سودجویی از کودکان در تکدی گری می کنند متفاوت است و دستگاه قضایی متناسب با نوع و میزان جرایم با هرکدام برخورد می کند.
وی خاطرنشان کرد: برخی از این متکدیان مستند واقعی هستند که کمیته امداد باید به آنان رسیدگی کرده و تحت پوشش قرار دهد.
احمدی ادامه داد: برخی دیگر از این متکدیان به واقع معلولیت دارند که بهزیستی وظیفه رسیدگی به آنان را دارد.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: برخی از این متکدیان سالم هستند اما به سبب آنکه هیچ حرفه و شغلی را نیاموخته اند و در اختیار ندارد به تکدی گری می پردازند که در این مورد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به رسیدگی است.
وی به وجود افراد غیر بومی در میان متکدیان زنجان اشاره کرد و افزود: افراد غیر بومی از طریق اتوبوس های بین شهری باید به محل زندگی خود منتقل شوند.
احمدی تاکید کرد: متاسفانه دستگاه ها به وظایف خود در قبال متکدیان عمل نمی کنند و این افراد بار دیگر به خیابان ها باز می گردند و به معضل شهری تبدیل می شوند.
معاون خدمات شهری شهردار زنجان گفت: در صورتی که مردم از نیازمند بودن فرد متکدی اطمینان ندارند، در برابر این متکدیان به ندای درونی خود برا کمک به وی پاسخ رد دهند.
وی به تشکیل سازمان های مردم نهاد در دیگر شهرها برای کمک به نیازمندان اشاره کرد و یادآورشد: زنجانیان نیز می توانند چنین تشکلی را راه اندازی کرده و کمک های خود را به این سازمان که اطمینان بیشتری در مورد عملکرد وی در زمینه کمک به نیازمند وجود دارد، پرداخت کنند.
احمدی تصریح کرد: با بی توجهی سایر دستگاه های دارای مسئولیت در این زمینه متاسفانه تلاش شهرداری بی نتیجه می ماند.

دیدگاه کاربران