عضویت در خبرنامه الکترونیک
رييس كميته امداد :

مردم ٣٠٠ ميليارد تومان صدقه دادند نه ٢٥ هزار ميليارد تومان

کد خبر: 69194
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۹:۳۴ ق.ظ

يد پرويز فتاح، رييس كميته امداد با انتقاد از اخبار منتشر شده در شبكه‌هاي مجازي درباره درآمد اين نهاد حمايتي از محل كمك‌هاي مردمي گفت: «طبق مفروضات مطلبي كه در برخي شبكه‌هاي مجازي پخش شده، رقم كمك‌هاي مردمي حدود ٢٥ هزار ميليارد تومان عنوان شده كه اين رقم بيش از ٦٠ درصد بودجه نفتي كشور در حال حاضر را شامل مي‌شود در حالي كه درآمد صدقات در سال ٩٣ كمتر از ٣٠٠ ميليارد تومان بوده است.

به گزارش نداي مردم، سيد پرويز فتاح، رييس كميته امداد با انتقاد از اخبار منتشر شده در شبكه‌هاي مجازي درباره درآمد اين نهاد حمايتي از محل كمك‌هاي مردمي گفت: «طبق مفروضات مطلبي كه در برخي شبكه‌هاي مجازي پخش شده، رقم كمك‌هاي مردمي حدود ٢٥ هزار ميليارد تومان عنوان شده كه اين رقم بيش از ٦٠ درصد بودجه نفتي كشور در حال حاضر را شامل مي‌شود در حالي كه درآمد صدقات در سال ٩٣ كمتر از ٣٠٠ ميليارد تومان بوده است.
وي با تاكيد بر لزوم ارايه اطلاعات درست و آمار شفاف از اقدامات و فعاليت‌هاي اين نهاد مردمي به جامعه، خطاب به مديران خود افزود: «اين نهاد مردمي بايد به‌طور دايم و مستمر شفاف‌سازي و اطلاع‌رساني از اقدامات و فعاليت‌هاي خود داشته باشد تا با اين دست از شايعات روبه‌رو نشويم؛ چرا كه زماني اين شايعات و حاشيه‌سازي‌ها رواج پيدا مي‌كند كه در مورد يك موضوع مهم اطلاعات مورد نياز و كافي به جامعه و مخاطبان ارايه نشود. از اينكه به مردم آمار بدهيد نهراسيد، ما چيزي براي مخفي كردن از مردم نداريم. مردم بيگانه نيستند و بايد اطلاعات درست وآمار شفاف در اختيار آنان بگذاريم»فتاح با اشاره به ضرورت ارايه خدمات به نيازمندان باكمترين هزينه و روش‌هاي مناسب خاطرنشان كرد: «ما وظيفه داريم در فاصله زماني كوتاه مشكلات نيازمندان جامعه را رسيدگي و تا حد امكان حل كنيم.»وي همچنين در آستانه برگزاري دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: «هيچ امدادگري اجازه ورود و دخالت در مسائل سياسي و انتخاباتي مجلس را ندارد چون وظيفه اصلي ما رسيدگي به محرومان و نيازمندان است و نبايد با حضور در مسائل حاشيه‌اي از اين وظيفه اصلي دور بمانيم. رفتار مديران ما با مددجويان و كاركنان هم بايد ساده و به دور از تشريفات اداري باشد.»
/ايانا

دیدگاه کاربران