عضویت در خبرنامه الکترونیک
رژيم صهيونيستي براي سركوب انتفاضه دست به دامان تروريست‌ها شد

ماموريت اسرائيل براي داعش در اراضي ۴۸

کد خبر: 69213
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۷ ق.ظ

رژيم صهيونيستي تا دندان مسلح در ماه‌هاي اخير در برابر انتفاضه مردمي ناتوان گرديده كه جز سنگ سلاح ديگري ندارند. با توجه به آشكارتر شدن ناتواني صهيونيست‌ها در برابر اراده ملت فلسطين، اين رژيم بهانه‌اي جديد براي توجيه تشديد سركوب فلسطيني‌ها و آواره سازي آنان از اراضي اشغالي جست وجو مي‌كند كه ادعاي حضور داعش در اين مناطق بخشي از اين بهانه‌ها است.

به گزارش نداي مردم، در طرحي جديد براي سركوب انتفاضه ملت فلسطين، رئیس رژیم صهیونیستی با این ادعا که داعش در اعراب و اراضی اشغالی ۱۹۴۸نفوذ کرده، از کابینه این رژیم خواست با اختصاص بودجه‌ به جوامع عرب مانع نفوذ رو به رشد داعش در فلسطین اشغالی شود.
رژيم صهيونيستي تا دندان مسلح در ماه‌هاي اخير در برابر انتفاضه مردمي ناتوان گرديده كه جز سنگ سلاح ديگري ندارند. با توجه به آشكارتر شدن ناتواني صهيونيست‌ها در برابر اراده ملت فلسطين، اين رژيم بهانه‌اي جديد براي توجيه تشديد سركوب فلسطيني‌ها و آواره سازي آنان از اراضي اشغالي جست وجو مي‌كند كه ادعاي حضور داعش در اين مناطق بخشي از اين بهانه‌ها است.
«رووئن ریولین» با این ادعا که داعش در اعراب اراضی اشغالی نفوذ کرده، از کابینه رژیم صهیونیستی خواست بودجه‌ای برای جوامع عرب اختصاص دهد تا بتواند از نفوذ رو به رشد داعش در فلسطین اشغالی جلوگیری کند.ریولین با طرح این ادعا که داعش اکنون در داخل جوامع عرب سرزمین‌های اشغالی حضور دارد، در کنفرانس امنیتی موسسه «مطالعات امنیت ملی» در تل‌آویو گفت، جوامع عرب برای مقابله با افراط‌گرایی در میان جوانان به حمایت بیشتر نیاز دارند.
وی سپس اظهار داشت: «تحقیقات، دستگیری‌ها، شواهد و تحلیل‌های محرمانه و غیرمحرمانه به روشنی از افزایش تلاش برای پیوستن به داعش، در میان اعراب اسرائیل نشان دارد». بر اساس این گزارش، سرویس‌های امنیتی رژیم صهیونیستی تخمین زده‌اند تاکنون حدود ۵۰ اسرائیلی برای جنگ در سوریه به داعش پیوسته‌اند.
«تایمز اسرائیل» نوشت، کابینه رژیم صهیونیستی در ماه دسامبر طرحی به ارزش ۱۵ میلیارد شِکِل (واحد پول اسرائیل) برای توسعه جوامع عرب تصویب کرد اما در نهایت، نه بودجه و نه برنامه‌های خاص برای این جوامع، هیچ یک نهایی نشد. لازم به ذكر است اسناد و تصاوير به خوبي نشانگر پيوند اين رژيم با گروه‌هاي تروريستي در منطقه است در حالي كه اكنون اين رژيم ادعاي مقابله با آنان را سر مي‌دهد تا زمينه سركوب بيشتر فلسطيني‌ها را رقم زند.
لازم به ذكر است در ادامه طراحي‌هاي صهيونيست‌ها براي بحران سازي در منطقه موسسه امنیت داخلی مطالعات استراتژیک رژیم صهیونیستی کنفرانس سالانه خود را با حضور مقامات ارشد سیاسی و نظامی این رژیم برگزار و چهار تهدید اصلی را برای سال ۲۰۱۶ معرفی کرد.
«عاموس یدلین» رئیس موسسه امنیت داخلی مطالعات استراتژیک در سخنان افتتاحیه این کنفرانس گفت، این گروهک داعش پدیده‌ای جهانی است که بر سه مرکز استوار است: یک: عراق و سوریه مرکز ثقل داعش به شمار می‌رود؛
دو: گروه‌های تابع داعش که در سرتاسر جهان هستند و سوم تکنولوژی است که این گروهک برای جذب افراد جدید به کار گرفته است. وي مبارزه اين رژيم با داعش را ضروري عنوان كرد.
«گادی آیزنکوت» رئیس ستاد مشترک رژیم صهیونیستی در سخنان خود به حزب‌الله پرداخت و گفت: حزب‌الله هم‌اکنون برای اسرائیل خطرناک‌تر شده است؛ وی سپس به افزایش نفود «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در لبنان و افزایش زرادخانه تسلیحاتی این جنبش اشاره کرد.
در ادامه جوسازي‌ها براي توجيه كشتار بيشتر کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی از کشته شدن ۲۹ اسرائیلی و مجروحیت ۳۳۰ تن از آغاز انتفاضه خبر داد. پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد، انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در اراضی اشغالی، اقدامی جنایی بوده است.
لازم به ذكر است یک گروه از نظامیان رژیم صهیونیستی به مناطق نزدیک شهرک الفراحین در شرق شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه یورش آوردند.شهرک‌نشینان صهیونیست در ادامه یورش‌های مکرر به مسجد‌الاقصی نیز از سمت باب المغاربه تحت حراست شدید نیروهای پلیس رژیم اشغالگر به این مسجد یورش بردند.
جنبش مقاومت اسلامی “حماس” کشورهای اتحادیه اروپا را به تصویب پیش نویس قطعنامه علیه سیاست‌های شهرک سازی رژیم صهیونیستی فراخواند.نیروهای اشغالگر اسرائیل به شهرک نحالین در استان بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری یورش برده و منزل یک شهروند فلسطینی را پس از اشغال به یک پادگان نظامی تبدیل کردند./سياست

دیدگاه کاربران