عضویت در خبرنامه الکترونیک
جانشین پلیس راهور ناجا :

جان باختن بیش از ۲۲۱ هزار در راه‌های کشور در ۱۰ سال گذشته

کد خبر: 69223
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵ ق.ظ

جانشین پلیس راهور ناجا همچنین گفت: افزایش شمار موتورسیکلت‌ها نیز در کشور با رشد ۱۲۸ درصدی به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در پایان سال گذشته رسیده است

به گزارش نداي مردم، سردار موسی امیری دقایقی پیش در نخستین سمپوزیوم ملی ارتقای ایمنی حمل‌ونقل جاده‌ای در بستر آمایش سرزمین که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان جریان دارد، اظهار داشت: بررسی روند وقوع سوانح ترافیکی در بازه ۱۰ ساله بین سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۳ نشان می‌دهد که در این سوانح، ۲۲۱ هزار و ۸۵۱ نفر در سوانح رانندگی راه‌های کشور جان خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: در همین مدت، ۲ میلیون و ۹۱۳ هزار نفر بر اثر وقوع سوانح رانندگی در جاده‌های کشور مصدوم شده‌اند.

جانشین پلیس راهور ناجا گفت: در این سالها، افزایش برخی متغیرهای مهم در حوزه حمل و نقل و ایمنی را نیز شاهد بوده‌ایم که افزایش شمار خودروها مهم‌ترین آن است.

امیری بیان داشت: در ۱۰ سال گذشته، شمار خودروهای شماره‌گذاری شده در کشور ۱۳۹ درصد افزایش داشته و از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه در سال ۱۳۸۴ به عدد ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه در پایان سال گذشته رسیده است.

وی تصریح کرد: در این مدت، شمار دارندگان گواهینامه‌های رانندگی نیز در کشور حدود ۸۹ درصد رشد داشته و از ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در سال ۸۴ به ۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در پایان سال ۹۳ رسیده است.

جانشین پلیس راهور ناجا همچنین گفت: افزایش شمار موتورسیکلت‌ها نیز در کشور با رشد ۱۲۸ درصدی به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در پایان سال گذشته رسیده است./الف

دیدگاه کاربران