عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهرداری تهران :

احتمال صفر شدن تعرفه عوارض موتورسیکلت‌های برقی

کد خبر: 69229
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵ ق.ظ

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه طی سال جاری ۱۶۴۵ میلیارد تومان هزینه‌کرد شهرداری تهران در توسعه مترو بوده است اظهار کرد: این رقم به غیر از املاکی است که تملک شده‌اند و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز برای کاهش آلودگی هوا انجام وظیفه کنند.

معاون شهرداری تهران از ارائه لایحه‌ای به شورای شهر در خصوص صفر شدن تعرفه عوارض موتورسیکلت‌های برقی خبر داد.
به گزارش نداي مردم، سید جعفر تشکری هاشمی در حاشیه جلسه مردمی ۱۸۸۸ مدیران حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه روز هوای پاک امسال هم با وضعیت نامناسب آلودگی هوا و تعطیلی مدارس و محدودیت‌های تردد مواجه شد، گفت: این مهم زنگ خطری است که باید به عنوان هشدار جدی از سوی دستگاه‌ها تلقی شود و با اهتمام بیشتر هر یک برای انجام وظایفمان برنامه‌ریزی کنیم.

وی با تاکید بر ورود سازمان بازرسی کشور در رسیدگی به عملکرد دستگاه‌ها برای مقابله با آلودگی هوا گفت: وزارت نفت، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان محیط زیست، وزارت بهداشت و شهرداری تهران هر یک بخشی از برنامه‌های کاهش آلودگی هوا را برعهده دارند، به طوری که مهمترین و اصلی‌ترین کاری که در شهرداری تهران به منظور کاهش آلودگی هوا صورت گرفته است توسعه مترو است؛ چرا که مترو در زیرزمین و بدون تولید هیچ آلاینده‌ای کمترین آسیب را برای محیط زیست داشته و آلایندگی آن معادل صفر است.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه طی سال جاری ۱۶۴۵ میلیارد تومان هزینه‌کرد شهرداری تهران در توسعه مترو بوده است اظهار کرد: این رقم به غیر از املاکی است که تملک شده‌اند و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز برای کاهش آلودگی هوا انجام وظیفه کنند.

وی توسعه دوچرخه سواری، استفاده از اتوبوس برقی، ورود اتوبوس‌های هیبریدی، بازسازی اتوبوس‌های فرسوده، توسعه پیاده راه‌ها و ورود موتورسیکلت‌های برقی را مهمترین اقدامات شهرداری تهران برای کاهش آلودگی هوا دانست و ادامه داد: ورود موتورسیکلت‌های برقی در شهرداری تهران آغاز شده و بودجه خوبی در این خصوص نیز اختصاص یافته تا شهرداری تهران در قالب یارانه به خریداران پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه در لایحه‌ای که به شورای شهر ارائه شده تعرفه عوارض موتورسیکلت‌های برقی صفر در نظرگرفته شده است افزود: همچنین مقرر شده پارکینگ‌های اختصاصی برای آنها احداث شود. در عین حال که در شورای عالی ترافیک تهران مطرح کرده‌ایم در بخش‌های مرکزی شهر تردد موتورسیکلت‌های کاربراتوری ممنوع شود.

وی افزود: امیدواریم مردم در روز هوای پاک، هوای پاک استنشاق کنند نه اینکه با تعطیلی مدارس و تغییر ساعات شروع به کار ادارات، آلودگی تولید نکنیم. /ايسنا

دیدگاه کاربران