عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس :

برای توضیح در مورد ایجاد کمپ بازپروری معتادان در حکیمیه؛ کمیسیون اصل ۹۰ به قالیباف نامه نوشت

کد خبر: 69250
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۵۲ ق.ظ

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه پاسخ کتبی شهردار تهران به دست این کمیسیون نرسیده است گفت که قرار است به زودی بازدید از این منطقه وکمپ داشته باشیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه اهالی حکیمیه در منطقه ۴ تهران شکایتی به کمیسیون اصل ۹۰ در مورد ایجاد کمپ بازپروری معتادان دراین منطقه ارائه کردند گفت جهت پیگیری این شکایت نامه‌ای به شهرداری تهران نوشته شده و قرار است آقای قالیباف به صورت کتبی توضیحاتی را دراین رابطه به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کند.
به گزارش نداي مردم، محمد علی پورمختار گفت: چندی پیش به دنبال شکایت اهالی حکیمیه به کمیسیون اصل ۹۰ در مورد ایجاد کمپ بازپروری معتادان در حکیمیه،تماس تلفنی با آقای قالیباف داشتیم که ایشان در توضیحی تاکید کرد که به هیچ وجه این کمپ برای ترک اعتیاد نیست بلکه مرکزی برای آموزش و کارآفرینی و مهارت آموزی برای افراد عادی است.
بر این اساس در نامه‌ای به آقای قالیباف خواستار توضیح، رسیدگی و پاسخ کتبی با توجه به توضیحات شفاهی ایشان شدم.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با بیان اینکه پاسخ کتبی شهردار تهران به دست این کمیسیون نرسیده است گفت که قرار است به زودی بازدید از این منطقه وکمپ داشته باشیم.
پورمختار با تاکید بر این که نگاه به معتاد نگاه مجرمانه نیست و نگاه به یک بیمار است گفت: این بیماری مسری و خطرناک است و طبیعتا باید برای معتادان کمپ در جایی زده شود که تجمع جمعیتی نداشته باشد و پل ارتباطی‌شان کامل قطع شود تا به آنها مواد نرسد یا این که از آن منطقه بیرون نیامده و جوانان را درگیر این بلا نکنند.
پورمختار در عین حال با ابراز امیدواری از این که این مرکز برای کارآفرینی و حرفه آموزی برای همه باشد گفت که طبیعتا کمپ یکسانی که اعتیاد را ترک کرده‌اند احتیاجی به داشتن کمپ ندارند آنها باید به جامعه برای اداره زندگی و کار برگردند و کمپ برای معتادان است لذا امیدواریم هر چه سریعتر این موضوع رفع شود./ایسنا،

دیدگاه کاربران