عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران :

دولت از بودجه سلامت بکاهد و برای رفع آلودگی هوا هزینه کند

کد خبر: 69358
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۶ ق.ظ

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: حتی اگر تمام ماشین‌های در حال تردد در شهر غیر آلاینده و دارای استاندارد باشند و مشکلی به نام آلودگی هوا وجود نداشته باشد، تردد این حجم تاکسی باعث ایجاد ترافیک سنگین و چندین ساعته در خیابان‌ها می‌شود به همین دلیل مترو بهترین و آسان ترین نوع حمل و نقل عمومی است

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد می‌شود دولت از بودجه سلامت بکاهد و برای رفع آلودگی هوا و توسعه مترو هزینه کند.
به گزارش نداي مردم، محمد حقانی عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران  در خصوص بودجه پیشنهادی شهرداری به منظور حفظ و توسعه محیط زیست اظهار داشت: بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران با رویکرد انقباضی بسته شده است که باید برای چند محور از جمله توسعه فضای سبز، توسعه کمربند سبز تهران، حفاظت و خریداری باغات و از همه مهم‌تر رفع آلودگی هوا و توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی به ویژه توسعه مترو تامین اعتبار شود.

وی افزود: طبق قانون باید ۸۲ درصد هزینه تامین اتوبوس‌ها و ۵۰ درصد توسعه مترو را دولت پرداخت کند.

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اهمیت رفع معضل آلودگی هوا بیان کرد: پیشنهاد می‌شود دولت از مصرف سوخت های فسیلی بکاهد و به سمت استفاده از انرژی‌های پاک و توسعه اتوبوس‌های برقی برود.

حقانی تصریح کرد: در حال حاضر ارزان ترین و در دسترس ترین نوع حمل و نقل مترو است و جایی که می‌توانیم مترو را توسعه دهیم نباید به نوع دیگری از حمل و نقل روی آوریم.

وی افزود: در حال حاضر ۸۰ هزار تاکسی در شهر تهران در حال تردد هستند که گفته می‌شود باید به ۱۶۰ هزار عدد برسد در حالی که تاکسی‌ها تاثیر زیادی در حمل و نقل نداشته و به دلیل اینکه تاکسی‌ها حق ورود به مرکز شهر را دارند فقط باعث افزایش آلودگی هوا می‌شوند.

عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: حتی اگر تمام ماشین‌های در حال تردد در شهر غیر آلاینده و دارای استاندارد باشند و مشکلی به نام آلودگی هوا وجود نداشته باشد، تردد این حجم تاکسی باعث ایجاد ترافیک سنگین و چندین ساعته در خیابان‌ها می‌شود به همین دلیل مترو بهترین و آسان ترین نوع حمل و نقل عمومی است./جوان

دیدگاه کاربران