عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاونت خدمات شهری شهرداری بروجرد :

تیم بازرسی و هیئت کارشناسی کشوری و استانی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه پسماند بازدید کردند

کد خبر: 69415
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۱ ق.ظ

معاونت خدمات شهری شهرداری بروجرد گفت: تیم بازرسی و هیئت کارشناسی کشوری و استانی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه پسماند بازدید و از فعالیت های انجام شده ابراز رضایت کردند.

معاونت خدمات شهری شهرداری بروجرد گفت: تیم بازرسی و هیئت کارشناسی کشوری و استانی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه پسماند بازدید و از فعالیت های انجام شده ابراز رضایت کردند.

به گزارش نداي مردم، طی بازدیدی که توسط جوهرچی بازرس محیط زیست کشور، دکتر برنا معاونت نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان لرستان و هیئت همراه از سایت دفن زباله واقع در شمال روستای سراب زارم به عمل آمد، روند ساماندهی، خاکریزی، تسطیح و درختکاری محل قدیم و جدید دفن زباله شهرستان و دفن بهداشتی و اصولی آن مورد ارزیابی قرار گرفت که نتیجه این بازدید مثبت و رضایت بخش بود.
احمد عبدی زاده اضافه کرد: در راستای رعایت مسائل زیست محیطی و کاهش آلایندگی هوا، شهرداری بروجرد قصد دارد در یک بازه زمانی یک الی دو ساله سایت سابق دفن زباله را درختکاری نماید و با تمام تلاش سعی دارد مشکلات زیست محیطی این منطقه را به حداقل برساند.

به گفته وی شهرداری بروجرد ماهیانه اعتباری در حدود ۱۰۰ میلیون تومان را در راستای رسیدگی و دفن بهداشتی زباله های شهری صرف می نماید و تاکنون اقداماتی از جمله تسطیح و ساماندهی بیش از ۳۰ درصد از سایت قدیم دفن زباله های شهری (سراب زارم) و خاکریزی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع از محل تسطیح شده و بسترسازی و کاشت ۵۰۰ اصله نهال در این مکان را به انجام رسانده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ساماندهی محل جدید دفن زباله که با ریختن آهک و خاک مورد نیاز و ایجاد ترانشه های مخصوص پسماندهای خانگی، بیمارستانی و ضایعات کشتارگاهی به صورت کاملاً بهداشتی و اصولی دفن می گردد از دیگر اقدامات انجام شده توسط حوزه معاونت خدمات شهری در حوزه ساماندهی پسماندهای شهری می باشد.

پس از این بازدید، طی نشستی که در محل شهرداری مرکزی برگزار شد، جزئیاتی در خصوص شروع بکار طرح تفکیک از مبدا زباله شهرستان و همچنین نصب دستگاه زباله سوز به حضار ارائه شد. آقای مهندس جوهرچی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه پسماند بروجرد تقدیر و تشکر نمود و بنا بر آن شد تا پس از انجام بررسی های دقیق تر، پیشنهادات اصلاحی هیئت کارشناسی را به دفتر معاونت خدمات شهری ارائه نماید./بازتاب بروجرد

دیدگاه کاربران