عضویت در خبرنامه الکترونیک
دولت سئول اعلام کرد :

کره جنوبی محدودیت‌های تجاری با ایران را لغو کرد

کد خبر: 69420
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۵۲ ق.ظ

دولت سئول همچنین اعلام کرد که به دببال رفع محدودیتها برای تراکشنهای مالی با نهادهای مالی ایرانی، این کشور واردات نفت خود از تهران را بدون سقف خواهد کرد.

نهادها و وزارتخانه‌های درگیر در تحریمهای ایران از جمله وزارت دارایی، وزارت خارجه و وزارت تجارت و بانک کره اواخر روز یک شنبه طی یک بیانیه خبری اعلام کردند که آنها محدودیتهای تجاری با ایران را لغو می‌کنند.
دولت سئول اعلام کرد کرد که محدودیت‌های تجاری و سرمایه گذاری علیه ایران که از سال ۲۰۱۰ اعمال شده بود را لغو می‌کند.

به دنبال رفع تحریمهای بین‌المللی علیه ایران، دولت کره جنوبی نیز اعلام کرد که سئول محدودیت‌هایش در زمینه تجارت و سرمایه گذاری در ایران را رفع می‌کند.

به گزارش نداي مردم، نهادها و وزارتخانه‌های درگیر در تحریمهای ایران از جمله وزارت دارایی، وزارت خارجه و وزارت تجارت و بانک کره اواخر روز یک شنبه طی یک بیانیه خبری اعلام کردند که آنها محدودیتهای تجاری با ایران را لغو می‌کنند.

این اقدام به شرکت‌های این کشور اجازه می‌دهد تا برای حضور در صنعت نفت و گاز ایران، که احتمالا با رفع تحریم‌ها بسیاری رقابتی خواهد بود، تلاش کنند.

سئول از سال ۲۰۱۰ و برای همراهی با متحدش آمریکا، تحریمهای اقتصادی و تجاری را علیه تهران اعمال کرده بود.

دولت سئول همچنین اعلام کرد که به دببال رفع محدودیتها برای تراکشنهای مالی با نهادهای مالی ایرانی، این کشور واردات نفت خود از تهران را بدون سقف خواهد کرد.

براساس این گزارش، تا قبل از سال ۲۰۱۰ که کره جنوبی به جمع تحریم کنندگان ایران بپیوندد، ایران ششمین بازار بزرگ شرکتهای تولیدی کره جنوبی محسوب می‌شد.

دولت ژاپن هم روز جمعه به تبعیت از کشورهای غربی و در پی اجرایی شدن توافق هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵، لغو تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران را تصویب کرد./فارس

دیدگاه کاربران