عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل :

نامه‌نگاری‌های شرکت‌های خارجی برای همکاری‌ با ایران در حوزه حمل و نقل

کد خبر: 69424
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱ ق.ظ

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل یادآور شد: در بحث فرودگاهی نیز شرکت‌های فرانسوی٬ چینی و ایتالیایی با ارسال نامه رسمی اعلام آمادگی کردند که در فرودگاه‌های امام (ره)، مشهد، شیراز و اهواز سرمایه‌گذاری کنند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل با اشاره به تماس‌ها و نامه‌نگاری‌های شرکت‌های خارجی برای همکاری‌ با ایران در حوزه حمل و نقل گفت: بعد از برداشته شدن تحریم‌ها نشانه‌هایی وجود دارد که فضا برای همکاری‌های بین‌المللی باز شده است.

به گزارش نداي مردم، اصغر فخریه کاشان با اشاره به اجرای برجام گفت: بعد از برداشته شدن تحریم‌ها نشانه‌هایی وجود دارد که فضا برای همکاری‌های بین‌المللی باز شده است.
وی افزود: شرکت‌های فروشنده هواپیما که قبلا حاضر نبودند حتی یک کاغذ مکتوب به ما بدهند الان به طور رسمی اعلام آمادگی کردند که وارد مذاکرات قراردادی با ایران شوند و قرارداد امضا کنند. از جمله این شرکت‌ها ATR ایتالیا و ایرباس فرانسه و بمباردیه کانادا هستند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل یادآور شد: در بحث فرودگاهی نیز شرکت‌های فرانسوی٬ چینی و ایتالیایی با ارسال نامه رسمی اعلام آمادگی کردند که در فرودگاه‌های امام (ره)، مشهد، شیراز و اهواز سرمایه‌گذاری کنند. البته هنوز میزان سرمایه‌گذاری‌های آنها معلوم نیست چون نخست باید مشخصات پروژه‌ها مذاکره شود، اما؛ حجم پروژه‌های سرمایه‌گذاری در فرودگاه امام (ره) ۹۰۰ میلیون دلار و در فرودگاه مشهد ۳۰۰ میلیون دلار است.
وی با بیان این که افزود: شرکت‌هایی از ایتالیا، فرانسه و کره جنوبی برای همکاری‌ها در حوزه ریلی به ایران نامه نوشتند و آمادگی خود را برای مذاکرات قراردادی در احداث خطوطی همچون شیراز-بوشهر٬ رشت-آستارا و چابهار-مشهد اعلام کردند.
فخریه کاشان با بیان این که در حوزه ترانزیت جاده‌ای نیز مطمئنا وضع بهتر خواهد شد، اظهار کرد: الان کشورهایی مختلف مثل بلغارستان، اسلوواکی، ارمنستان و گرجستان اظهار تمایل کردند که راه‌های مشترکی را با ایران تعریف کنند تا بتوانند کالاهای خود را ترانزیت کنند./موج

دیدگاه کاربران