عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شوراي مشورتي امور توان يابان و شهر دسترس پذير :

اختصاص رديف بودجه ي مستقل به معلولان در اعتبارات سال ۹۵

کد خبر: 69461
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۰۳ ب.ظ

عضو شوراي مشورتي امور توان يابان و شهر دسترس پذير از اختصاص رديف بودجه ي مستقل به معلولان در اعتبارات سال ۹۵ خبر داد.

عضو شوراي مشورتي امور توان يابان و شهر دسترس پذير از اختصاص رديف بودجه ي مستقل به معلولان در اعتبارات سال ۹۵ خبر داد.
به گزارش نداي مردم، علي اصغر عين القضات مشاور شهردار تهران و عضو شوراي مشورتي امور توان يابان و شهر دسترس پذيرضمن تشکراز معاونت برنامه ريزي توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران براي اختصاص رديف بودجه مستقل در اعتبارات سال ۹۵ براي تحقق مصوبات و موضوعات مربوط به معلولان اظهار اميدواري کرد: درصورت مساعدت اعضاي محترم شوراي اسلامي شهرتهران به زودي گام هاي موثري در پايتخت براي رفاه حال سالمندان و معلولان برداشته خواهد شد.
عين القضات با بيان اهميت تغيير نگرش جامعه نسبت به معلولين، ضرورت نظارت و اصلاح ساخت و سازها در اجراي پروژه هاي شهري را مورد تاکيد قرار داد و افزود: اصلاح و بازنگري در مناسب سازي ساختمان هاي شهرداري تهران گام نخست برنامه ريزي براي مناسب سازي محيط ويژه سالمندان، معلولان و توان يابان شهر تهران است.
وي افزود: به دليل حوادث مختلف روزانه نزديک به ۱۱۰ نفر در ايران دچار نقص عضو و عارضه هاي فيزيکي مي شوند که اين آمار ماهانه عددي نزديک به سه هزار و سيصد نفر و سالانه حدود چهل هزار نفر حادثه ديده و معلول را شامل مي شود که بسياري از آنها به دليل مناسب نبودن شرايط محيطي در رفت و آمدهاي روزانه با موانع و مشکلات زيادي روبرو هستند.
وي در ادامه از اجراي طرح ساماندهي و بازنگري ۲۲بوستان درمناطق ۲۲ گانه براي مناسب سازي ويژه سالمندان و معلولان خبر داد و گفت: با توجه به استقرار شوراي مشورتي امور توان يابان و شهر دسترس پذير در منطقه ۳ برخي از برنامه ها و طرح هاي ويژه را از همين منطقه آغاز خواهيم کرد.
وي با نمايش عکس ها و تصاويري از اماکن موجود در محدوده منطقه ۳ لزوم اصلاح و بازنگري در آنها را يادآوري کرد و گفت: ديدگاه شهردار تهران بر مديريت صحيح و اصلاح سريع اماکن و ساختمان هاي متعلق به شهرداري است که با کمترين هزينه مناسب سازي شوند.
مهدي عباسي قائم مقام شهردار منطقه ۳ ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در اين شورا از شهرداران نواحي ششگانه درخواست کرد با رعايت صرفه جويي در هزينه ها و تدبير لازم به سرعت نسبت به رفع نواقص موجود در ساختمان ها و اماکن منطقه اقدام کنند.
وي لزوم توجه به موضوعات سالمندي و معلوليت را از ضروريات زندگي شهري توصيف کرد و افزود: در گام نخست بوستان شريعتي را به عنوان شاخص، ساماندهي و مناسب سازي خواهيم کرد./آريا

 

دیدگاه کاربران