عضویت در خبرنامه الکترونیک

شهردار بلگراد به تهران سفر می کند

کد خبر: 69520
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۱۶ ق.ظ

شهردار بلگراد که عضو هیات مدیره شرکت هواپیمایی صربستان (ایر صربیا) است برای همکاری پروازی بین دو کشور و پرواز مستقیم بین بلگراد و تهران ابراز آمادگی کرد و گفت که در سفر به ایران با مقامات ایران در این مورد نیز گفت و گو خواهد کرد.

به گزارش نداي مردم،  شهردار بلگراد طی تماس تلفنی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان ضمن اعلام آمادگی برای سفر به تهران علاقمندی شهرداری بلگراد برای همکاری در امور مدیریت شهری با تهران را اعلام کرد.

شهردار بلگراد که عضو هیات مدیره شرکت هواپیمایی صربستان (ایر صربیا) است برای همکاری پروازی بین دو کشور و پرواز مستقیم بین بلگراد و تهران ابراز آمادگی کرد و گفت که در سفر به ایران با مقامات ایران در این مورد نیز گفت و گو خواهد کرد.

وی همچنین در این تماس تلفنی اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها را به سفیر جمهوری اسلامی ایران تبریک و گفت که در سفر به تهران «دینه کوندیچ» مدیرعامل اجرایی شرکت هواپیمایی ایر صربیا حهت بررسی همکاری های هواپیمایی مسافرتی دو کشور همراه وی خواهد بود.

«محمد جواد ایزدی» کارشناس سیاسی و اقتصادی سفارت کشورمان در صربستان نیز به دنبال این تماس تلفنی با «ناتاشا گولوبوویچ» مشاور شهردار بلگراد در امور اجرایی ملاقات و در باره زمان و جزئیات همکاری بین شهرداری های تهران و بلگراد گفت و گو و تبادل نظر کردند.

طرفین همچنین ضمن ارائه توضیحاتی در مورد انتخاب شهردار و وظایف شهرداری ها توافق کردند که در اولین فرصت تاریخ و همچنین ترکیب هیات شهرداری بلگراد در سفر به تهران اعلام شود.

استفاده از تجربیات در مدیریت شهری و همچنین خواهر خواندگی بین تهران و بلگراد از دیگر موضوعات هیات شهرداری تهران با مقامات ایرانی در سفر به تهران خواهند بود.
بلگراد با شهرهای پکن، مینسک، شیکاگو و رم توافق نامه خواهر خواندگی منعقد کرده است.

شرکت هواپیمایی صربستان (ایر صربیا) به ۴۱ مقصد در اروپا، خاورمیانه و آفریقا پرواز مستقیم دارد و دفتر مرکزی آن در فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد است.

شرکت ایر صربیا در حال حاضر در ناوگان هواپیمایی خود ۳۰ فروند هواپیمای جت مسافربری دارد که دولت صربستان با ۵۱ درصد و شرکت هواپیمایی اتحاد با ۴۹درصد سهام داران آن هستند.

این شرکت هوایی از سال ۱۹۲۷ تحت عنوان «یات» تاسیس شده و در ماه اکتبر ۲۰۱۳ به ایر صربیا تغییر نام داده است.

بر اساس توافق های انجام شده بین جمهوری اسلامی ایران و صربستان قرار است در ایام عید نوروز پروازهای چارتری بین بلگراد و تهران برای سفر گردشگران ایرانی به صربستان راه اندازی شود که این پروازها در فصل تابستان گردشگران بیشتری را به بلگراد و صوفیه در بلغارستان انتقال خواهند داد./ایربا

دیدگاه کاربران