عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند :

مردم الگوی مصرف غذایی را رعایت کنند/ روغن‌‌های گیاهی جایگزین روغن‌های جامد و حیوانی شود

کد خبر: 69545
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۴۶ ب.ظ

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بیان کرد: آنچه امروز در شهرهای بزرگ با آن مواجه هستیم، مصرف غذاهای فست‌فودی و وجود باورهای غلط در خصوص چگونگی مصرف صحیح مواد غذایی به خصوص در گروه روغن‌ها در شهرستان‌ها و روستاهاست که در این راستا با ایجاد فضاهای آموزشی در تلاش هستیم تا اطلاعات جامعی را به مردم ارائه دهیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از مردم خواست تا الگوی مصرف غذایی را رعایت و روغن‌های گیاهی را جایگزین روغن‌های جامد و حیوانی کنند.

به گزارش نداي مردم، سیدسعید آسیایی‌صحنه با اشاره به اینکه تغذیه یکی از موارد داشتن شهری سالم است، اظهار داشت: بسیج تغذیه سالم سه عاملی را که در مواد غذایی استفاده می‌شود و مصرف غیرمجاز و بیش از اندازه این سه عامل می‌تواند سلامت افراد را تهدید کند را در دستور کاری قرار داده‌ است تا بتوانیم در سطح آموزش جامعه و آگاه‌سازی نسبت به مشکلاتی که مصرف بی‌رویه این مواد برای افراد ایجاد ‌می‌کند، برنامه‌ریزی کنیم و جامعه را به سمت تغذیه سالم سوق دهیم.

وی افزود: برای حفظ جسم خود نیازمند موادی هستیم که باید از خارج به بدن ما وارد شوند و بر اساس واکنش‌ها به مصرف سلول‌ها برسند تا با حفظ وضع جسمانی و فیزیکی، بدن بتواند به حیات خود ادامه دهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: بدن نیاز دارد تا از برخی مواد غذایی استفاده کند، اما باید توجه داشت تا استفاده بی‌رویه آن‌ها مشکلات و بیماری‌هایی را در بدن افراد ایجاد نکند؛ در این راستا گروه قندها که با استفاده آن کالری سریعی در بدن ایجاد می‌شود، روغن‌ها که در بافت پایه‌ای بدن نقش دارند و یک سری از مواد سازنده سلول‌های بدن را تشکیل می‌دهند و نمک، سه عاملی هستند که باید در مصرف آن‌ها دقت شود.

* مصرف بیش از حد روغن و مضرات آن

آسیایی‌صحنه با اشاره به چگونگی مصرف روغن‌ها بیان کرد: با استفاده از چربی‌ها می‌توانیم موادی را که برای سلول‌ها نیاز هستند و کالری درازمدت بدن را به عنوان ذخیره انرژی تأمین می‌کند، از همین روغن‌ها و چربی‌ها دریافت کنیم.

وی با اشاره به عوارض مصرف بیش از حد ‌روغن‌ها تصریح کرد: این موضوع در درجه اول، چاقی و بعد بیماری‌های قلبی و عروقی، سکته‌های قلبی و مغزی و برخی از سرطان‌ها را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند اضافه کرد: وجود مقدار کافی از روغن و چربی در رژیم غذایی برای سلامت بدن ضروری است؛ روغن‌های گیاهی مایع با دارا بودن مقادیر کافی از اسیدهای چرب غیراشباع و نداشتن کلسترول، مناسب‌تر از روغن جامد هستند.

*روغن جامد بهتر است یا مایع؟

آسیایی‌صحنه گفت: روغنی که در جامعه مصرف می‌شود، دو گونه روغن‌های مایع و روغن‌های جامد و نیمه‌جامد هستند؛ روغن‌های جامد و نیمه‌جامد اسیدهای چرب اشباع دارند که اسیدی مضر برای بدن محسوب می‌شود اما از سوی دیگر بدن به اسیدهای چربی نیاز دارد و در صورت استفاده بیش از حد و نادرست با ورود به بدن عوارضی همچون افزایش کلسترول و انسداد رگ‌ها را ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به کلسترول که یکی از انواع چربی‌‌‌های بدن است، افزود: کلسترول دو نوع است که در جامعه به چربی خوب و بد معروف هستند؛ هرچند هر دوی این چربی‌ها برای بدن لازم هستند، ولی آنچه مورد اهمیت قرار می‌گیرد نسبت این دو چربی به یکدیگر است و اگر این نسبت برهم بخورد و چربی بد افزایش پیدا کند، گرفتگی عروق در بدن ایجاد می‌شود که به دنبال آن فرد دچار سکته قلبی و مغزی خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با بیان اینکه روغن مایع نسبت به روغن جامد وضع بهتری دارد، افزود: روغن مایع اسیدهای چرب غیراشباعی را دارد که کمتر به بدن آسیب می‌رساند، اما باید در مصرف بیش از حد این روغن نیز پرهیز کنیم.

آسایی‌صحنه اضافه کرد: برخی از روغن‌ها با مصرف مواد غذایی همچون گوشت‌های قرمز، شیر و ماست به بدن ما وارد می‌شوند که در این زمینه، توصیه می‌کنیم که مصرف گوشت قرمز را کاهش دهیم و از شیرها و ماست‌های کم‌چرب استفاده کنیم.

وی افزود: استفاده از روغن‌های حیوانی یکی دیگر از مواردی است که استفاده بیش از حد آن‌ها برای بدن و سلامت فرد مضر است؛ در این راستا خانه‌های بهداشت در روستاها با ارائه آموزش‌های لازم در قالب ارائه باورهای غلط و راهکارهای آن در تلاش هستند تا اطلاعات درست و به روزی را در اختیار افراد ساکن در روستا بدهند تا مصرف روغن‌ها در این مناطق متناسب با فعالیت‌ها باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند بیان کرد: آنچه امروز در شهرهای بزرگ با آن مواجه هستیم، مصرف غذاهای فست‌فودی و وجود باورهای غلط در خصوص چگونگی مصرف صحیح مواد غذایی به خصوص در گروه روغن‌ها در شهرستان‌ها و روستاهاست که در این راستا با ایجاد فضاهای آموزشی در تلاش هستیم تا اطلاعات جامعی را به مردم ارائه دهیم.

آسیایی‌صحنه با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در فرهنگ‌سازی و الگوسازی مصرف صحیح مواد غذایی دارند، افزود: باید آشپزی را در برنامه‌های تلویزیونی به سمتی سوق دهیم تا مردم پخت غذای سالم را یاد بگیرند./فارس

 

دیدگاه کاربران