عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس اداره ساماندهي شهرداري منطقه 3 :

اجراي طرح ضربتي مبارزه با جانوران موذي در خيابان شريعتي /پاکسازي ضربتي خيابان شريعتي

کد خبر: 69588
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲:۳۵ ب.ظ

طرح ضربتي لايروبي و مبارزه با جانوران موذي از سوي شهرداري منطقه ۳ در خيابان دکتر شريعتي اجرايي شد.

طرح ضربتي لايروبي و مبارزه با جانوران موذي از سوي شهرداري منطقه ۳ در خيابان دکتر شريعتي اجرايي شد.
به گزارش نداي مردم، داوود پورشير رئيس اداره ساماندهي اين منطقه گفت : خيابان شريعتي محدوده ي خيابان شهيد دستگردي تا پل شهيد صدر در طرح ضربتي لايروبي و مبارزه با جانوران موذي پاکسازي و طعمه گذاري شد.
پورشير با اشاره به اينکه خيابان دکتر علي شريعتي يکي از خيابان‌هاي مهم و طولاني شهر تهران است که عملکردهاي تجاري و خدماتي در طيف وسيعي از مقياس محلي تا شهري را در خود جاي داده‌است خاطر نشان کرد : به منظور مبارزه و جلوگيري از ازدياد و تکثير جانوران مضر شهري از جمله موش و در راستاي تامين رفاه حال شهروندان کانون هاي آلوده شناسايي شده در خيابان شريعتي از ظفر تا پل صدر طعمه گذاري شد.
وي افزود: در اين خيابان ۲۰ نقطه ي آلوده شناسايي و اطلاع رساني ها و هشدار هاي لازم به شهروندان از طريق نصب پلاکارد در نقاط پرتردد انجام شد.
وي با اشاره به اينکه رعايت نكردن بهداشت عمومي، ريختن زباله در كنار انهار و … از عوامل اصلي افزايش موش در سطح شهر تهران است تصريح کرد: در اين عمليات حدود ۱ کيلو و ۷۰۰ گرم سم از نوع وکس و پليت استفاده شده است که سم وکس توسط سيم مفتول از نهرهاي عرضي نصب شد .
وي يادآور شد: با توجه به زاد و ولد زياد موش‌ها اگر شهروندان محيط مناسب براي رشد آنها فراهم نكنند با توجه به عمر كوتاه موش‌ها مي‌توان جلوي ازدياد آنها را در سطح شهر تهران گرفت. /آريا

دیدگاه کاربران