عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان

برنامه های دهه فجر در خوزستان تشریح شد/ قالیباف سخنران احتمالی راهپیمایی ۲۲ بهمن

کد خبر: 69595
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲:۵۸ ب.ظ

رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در خوزستان همچنین به برگزاری نشست‌های سیاسی و همایش‌های بصری در راستای تنویر افکار عمومی برای گفتمان انقلاب و دستاوردهای نظام در این روز خبر داد و گفت: در ایام الله دهه فجر برای انتخابات نیز سخنرانی‌هایی را در مدارس و مساجد خواهیم داشت.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان برنامه‌های استان در ایام الله دهه فجر را تشریح کرد.
به گزارش نداي مردم، سیدلطف‌الله سپهر  ضمن تبریک فرارسیدن یوم الله دهه فجر و همچنین ۱۲ بهمن، سال‌روز ورود امام خمینی(ره) به میهن، اظهارکرد: این روز برای ملت ایران روزی تاریخی است و تجربه‌ای برای روزی است که جهان تشیع استقبال گسترده‌تری از ظهور حضرت مهدی (عج) داشته باشد.

وی ادامه داد: دهه مبارک فجر می‌تواند توسط اصحاب رسانه به یک باور مذهبی و دینی تبدیل شده و ملت ایران را در بزرگداشت آن ترغیب کند؛ این رسالت بزرگی است و مطبوعات از قبل از انقلاب نقش گسترده‌ای در پاسداشت و استمرار انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند.

سپهر بیان کرد: در مجموع نقش عمده‌ای از رسالت انقلاب متوجه اصحاب رسانه و مطبوعات است و امیدواریم در سی‌وهفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اصحاب رسانه در راستای این رسالت بزرگ به بلوغ فکری رسیده باشد.

وی با اشاره به استقبال کم خبرنگاران از نشست خبری، گفت: این مسئله باید آسیب‌شناسی شود چرا که در دهه فجر موضوعی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان در ادامه با تشریح برنامه‌های ستاد دهه فجر عنوان کرد: ما ۲۱ کمیته را در شهرستان‌ها تشکیل داده‌ایم و شرح وظایف آن‌ها را نیز ابلاغ کرده‌ایم و از طرفی فعالیت‌های آن‌ها را در این ایام دریافت و روزشمار دهه فجر را نیز ساماندهی کرده‌ایم. تاکنون ۶۰ جلسه ستاد دهه فجر را تشکیل و هماهنگی‌های لازم شده است.

وی تصریح کرد: همچنین کمیته‌هایی نیز در مرکز شهرستان‌ها سازمان‌دهی شده است و احکام روسای شهرستان‌ها و بخش‌ها را نیز صادر کرده‌ایم و برنامه‌ریزی نموده‌ایم که صدا و سیما برنامه‌های شاخص شهرستانی را نیز پوشش دهد.

سپهر بیان کرد: بیش از ۳۰۰ هزار اقلام تبلیغاتی وارد استان شده است و در سطح شهرستان‌ها در حال توزیع آن‌ها هستیم. بیش از ۳ هزار برنامه علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و غیره را تدارک دیده‌ایم که بخش عمده آن را سپاه و جهاد کشاورزی تقبل کرده‌اند.

وی افزود: مقرر شده در زمان ورود امام (ره) یعنی ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه روز ۱۲ بهمن در فرودگاه اهواز استقبال نمادین از ورود امام(ره) را با حضور مسئولین و دانش‌آموزان داشته باشیم و مراسم گل‌افشانی را از فرودگاه تا گلزار شهدا به وسیله خودروهای موتوری خواهیم داشت.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: نواختن زنگ انقلاب در ۱۲ بهمن نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در مدارس سراسر استان در این روز خواهیم داشت و دستاوردهای انقلاب در مدارس به گفت و گو گذاشته خواهد شد.

سپهر بیان کرد: در ۱۳ بهمن نیز دیدار فرهنگیان و ورزشکاران را با مدیریت آموزش و پرورش در محضر آیت‌الله موسوی جزایری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که در آنجا برنامه‌های متنوعی توسط آموزش و پرورش اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴ بهمن نیز دیدار اساتید دانشگاه و نخبگان با رهبر معظم انقلاب تدارک دیده شده که دیدار صمیمی خواهد بود. همچنین در ۱۵ بهمن مراسم عطر افشانی و غباروبی را از قبور مقدس شهدا توسط مردم و مسئولین و خانواده معظم شهدا در قطعه شهدای انقلاب اسلامی خواهیم داشت.

رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در خوزستان با اشاره به برنامه‌های دهه فجر در روز هفدهم بهمن نیز گفت: در این روز برنامه‌ای کلی در سرتاسر کشور وجود دارد که آن دیدار با خانواده معظم شهدای انقلاب توسط مسئولین خواهد بود.

وی افزود: ۱۹ بهمن نیز دیدار نیروهای مسلح را با نماینده مقام معظم انقلاب در استان خواهیم داشت و از قدرت دفاعی ایران در آن روز صحبت خواهد شد.

سپهر خاطرنشان کرد: در ۲۰ بهمن دیدار عشایر عرب، لر و ترک را با نماینده مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کرده‌ایم چرا که عشایر نه تنها نیروی انسانی متعهد را به جامعه تزریق می‌کند بلکه ذخایر انقلاب اسلامی نیز هستند.

وی همچنین از افتتاح ده‌ها پروژه عمرانی، کشاورزی، سلامت و آموزش و پرورش در ایام الله دهه فجر در استان خبر داد و افزود: از جمله این پروژه‌ها افتتاح ۱۰۷ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال خواهد بود.

رییس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در خوزستان همچنین به برگزاری نشست‌های سیاسی و همایش‌های بصری در راستای تنویر افکار عمومی برای گفتمان انقلاب و دستاوردهای نظام در این روز خبر داد و گفت: در ایام الله دهه فجر برای انتخابات نیز سخنرانی‌هایی را در مدارس و مساجد خواهیم داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع امسال از لحاظ تعداد و کیفیت و اجرای فعالیت‌های متنوع و گسترده کیفیت بهتری را در سطح استان در اجرای برنامه‌های دهه فجر تدارک دیده‌ایم.

در پایان جلسه نیز مقرر شد مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه از نبش خیابان عارف به سمت میدان مولوی تا انتهای چهار راه آبادان باشد. همچنین سخنران این روز نیز دکتر قالیباف خواهد بود./ایسنا

 

دیدگاه کاربران