عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس جمعیت هلال‌احمر نوشهر:

واگذاری زمین برای پایگاه هلال‌احمر سی‌سنگان تسریع شود

کد خبر: 69606
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۵۹ ب.ظ

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر گفت: منابع طبیعی واگذاری برای زمین پایگاه هلال‌احمر سی‌سنگان را تسریع کند.

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر گفت: منابع طبیعی واگذاری برای زمین پایگاه هلال‌احمر سی‌سنگان را تسریع کند.
به گزارش نداي مردم، امیرحسین عسگرزاده در حاشیه كارگروه تخصصی امداد و نجات كه در محل این جمعیت با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های مرتبط برگزار شد در جمع خبرنگاران به بیان هدف برگزاری این كارگروه پرداخت و اظهار كرد: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و سال جدید، جمعیت هلال‌احمر مسئولیت بسیار حساس و حیاتی امداد و نجات مسافران و گردشگران را به عهده دارد و در این خصوص نیاز است به صورت تخصصی سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف مساعدت‌ها و كمك‌های مشخص شده را در حد مطلوبی داشته باشند.
وی افزود: با توجه به جمعیت میلیونی كه در ایام نوروز به استان مازندران و شهرستان نوشهر سفر می‌كنند، ما در این ایام پذیرای مسافران زیادی از سراسر كشور هستیم در حالی كه امكانات ما در حد شهرستانی است و ما ناچاریم از این امكانات نهایت استفاده را كنیم در حالی كه ضرورت دارد به صورت ملی به شهرستان توجه شود.
رییس جمعیت هلال‌احمر نوشهر تصریح كرد: شبكه بهداشت و درمان و بیمارستان با توجه به نیازی كه در این ایام به آن پیدا می كنیم نیاز است كشیك‌های نوروزی خود را و متخصصین خود را به ما اعلام كنند تا در صورت بروز حادثه و انتقال مصدوم به بیمارستان، نیروهای ما بدانند كه اگر با مشكل حادی مواجه شدند آیا در بیمارستان نوشهر متخصص وجود دارد یا خیر و شاید ناچار باشند مصدوم را به چالوس انتقال دهند، زیرا در این لحظات آنچه برای ما مهم است زمان است.
عسگرزاده با تاكید بر ذخیره سوخت كافی برای بالگردهای امداد و نجات در فرودگاه نوشهر ابراز كرد: تجهیزات امدادی و نجات از جمله بالگردها نیازمند مكانی جهت دپو هستند و فرودگاه برای در اختیار قرار دادن چنین مكانی یك ضرورت به نظر می رسد.
وی با اشاره به همكاری مناسب دریابانی در حوادث دریایی با جمعیت هلال احمر بیان كرد: در خصوص تسریع در امداد رسانی به حادثه دیدگان جاده ای و برای برقراری امنیت نیاز است نیروی انتظامی و پلیس راه اقدامات مناسب را انجام دهد.
این مسئول با بیان اینكه در ایام نوروز با توجه به شرایط آب و هوایی شاهد بارندگی خواهیم بود، اظهار كرد: برخی از مسافران در این ایام در چادرهای مسافرتی خود به سر می برند و در صورت بارندگی ما ناچاریم آنها را در مكان‌های مناسب و پوشیده همانند مساجد و مدارس اسكان دهیم كه نیازمند همكاری سازمان تبلیغات و آموزش و پرورش می باشد.
عسگرزاده با ابراز نگرانی از جایگاه پایگاه جمعیت هلال احمر در سی سنگان گفت: قرار بود منابع طبیعی برای تسریع در امر امداد رسانی در مسیر جاده اصلی زمینی را در اختیار ما قرار دهد كه متاسفانه تاكنون این امر محقق نشده است؛ مكانی كه در حال حاضر در داخل سی سنگان به عنوان پایگاه در اختیار ما قرار دارد با توجه به فاصله‌ای كه با جاده اصلی دارد كار ما را در امر امدادرسانی با تاخیر مواجه كرده است و بیشتر اوقات نیروهای ما تنها موفق به امداد رسانی به افراد داخل پارك سی سنگان می شوند.
وی اذعان كرد: سازمان امداد و نجات كشور بعد از بازدیدی كه از این پایگاه داشت بنا بر موقعیت نامناسب مكانی بر ما ایراد گرفت و در صورتی كه به این گونه باشد این پایگاه جمع خواهد شد و بودجه آن در جای دیگر صرف خواهد شد كه به نفع شهرستان نیست؛از سازمان جنگل‌ها و اداره كل منابع طبیعی مازندران نوشهر می‌خواهیم بنا بر قولی كه برای زمینی در چلندر نوشهر دادند هرچه زودتر محقق شود.
رییس جمعیت هلال‌احمر نوشهر عنوان كرد: شهرداری‌های نوشهر، كجور و پول و اداره گردشگری نوشهر بروشورهای راهنمای گردشگری نوشهر را تا ۲۵ اسفند ماه در اختیار ما قرار خواهند داد و نیروهای ما نیز در پست راهنمایی مسافران نوروزی واقع در ابتدای میدان لتینگان در اختیار مسافران قرار خواهند داد.
عسگرزاده یادآور شد: دو پایگاه امداد نجات در شهر كجور و سی سنگان فعال است و به صورت ۲۴ ساعته و آماده باش كامل به امر امداد رسانی می پردازند./ايسنا

دیدگاه کاربران