عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کانون سراسری انبوه سازان کشور؛

ساخت و ساز بدون برنامه، معضل نوسازی بافت های فرسوده

کد خبر: 69627
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۳۵ ب.ظ

رییس کانون سراسری انبوه سازان کشور افزود: امیدواریم تامین اعتبار شود و بودجه در اختیار مجموعه انبوه سازان برای تسریع درنوسازی بافت فرسوده قرار گیرد.

رییس کانون سراسری انبوه سازان کشور؛ ساخت و ساز بدون برنامه، معضل نوسازی بافت های فرسوده
برزگر گفت : ساخت بدون برنامه جامع شهری دربافت فرسوده بسیار ناکارامد است و پیامدهای جدی دارد.
به گزارش نداي مردم، جمشید برزگر گفت: توافقنامه اعطای تسهیلات سال گذشته بین بانک مرکزی و شرکت عمران و بهشازی شهری تصویب و اجرای آن اغاز شد و پرونده های تسهیلات مربوط به سال ۹۳ است و درخواست می کنیم بلوک کوچک ۵-۱۰ هزار متری شروع شود تا یک الگو را به مردم معرفی کنیم.

وی ادامه داد : در تبریز به عنوان نمونه در بحث بافت فرسوده ورود پیدا کرده است و با توجه به تسهیل گیری سازمان عمران و بهسازی انجام شده تسهیلات پرداختی برای پروژه های سال ۹۳ است.

رییس کانون سراسری انبوه سازان کشور افزود: امیدواریم تامین اعتبار شود و بودجه در اختیار مجموعه انبوه سازان برای تسریع درنوسازی بافت فرسوده قرار گیرد.

وی ادامه داد: از روز اول با روش های فعلی احیا و نوسازی بافت فرسوده مخالف بودیم زیرا در یک کوچه ۲ متری و در یک مجموعه واحد ۲۰۰ متری بافت فرسوده ۴ طبقه ساخته شده است اما بهترین گزینه این بود که به صورت بلوکی اقدام کنیم و خدمات شهری در بلوک ها دیده شود.

وی افزود: در منطقه ای از اذربایجان شرقی که مردم از نبود امکانات شهری رنج می برند پروژه ای احداث شد ، مردم استقبال کردند اما متاسفانه پرداخت بحث ودیعه اسکان موقت تحقق پیدا نکرده است.

برزگر تاکید کرد: بسیاری از کارخانه های مرتبط با بخش مسکن با نیمی از ظرفیت خود کار می کند و۹۰ درصد کارخانه های فولاد تعطیل است و واحدهای سیمان کمتر از ۹ درصدو کاشی و سرامیک نیز کمتر از ۳۰درصد ظرفیت کار می کند.

وی افزایش نرخ سود بانکی را دلیل بی رونقی در صنعت ساخت و ساز دانست و گفت:به دلیل اینکه مردم بیشترین سرمایه ها را به بانک ها می سپارند ، باعث شده است تا وضع تولید همچنان در رکود باقی بماند.

وی افزود: از دولت ،تیم اقتصادی و بانک مرکزی درخواست می کنیم از منابع وجوه اداره شده برای شکستن حباب مسکن کمک کند و هر سه ماه ۲ درصد سود سپرده ها را کاهش دهد.

برزگر ادامه داد: دولت با شجاعت سود سپرده ها را کاهش دهدئ و همچنین سود روز شعار قطع شود زیرا در هیچ جای دنیا نرخ روز شمار ارائه نمی دهند و حتی در بیشتر دنیا نگهداری پول در بانک ها هزینه دریافت می شود.

وی افزود:‌تسهیلات به تولید ارائه شود تا بتواند قابل انتقال به خریداران شود.

برزگر تاکید کرد:‌وامهای ۹۰-۸۰-۶۰ میلیون تومانی به ساخت پرداخت می شود و کارمزد برای کسانی که سپرده دارند ۱۴ درصد است./صداوسيما

دیدگاه کاربران