عضویت در خبرنامه الکترونیک
‌مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد :

آغاز مسافرگیری توسعه خط یک متروی مشهد از صبح امروز ‌

کد خبر: 69670
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶ ق.ظ

‌مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: مراسم بهره‌برداری از توسعه خط یک قطارشهری مشهد در دهه فجر با حضور رئیس جمهور و سایر مسئولان استانی و شهری صورت خواهد گرفت.

‌مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد از آغاز مسافرگیری در توسعه خط یک قطار شهری مشهد از ساعت ۶ صبح امروز خبر داد.
به گزارش نداي مردم، مهندس کیانوش کیامرزاظهار کرد: آغاز مسافرگیری توسعه خط یک قطارشهری مشهد بنابر دستور شهردار از صبح امروز ۱۳ بهمن ماه از ساعت ۶ صبح آغاز شده است.

‌وی ادامه داد: ساعات ارائه خدمات توسعه خط یک قطارشهری مشهد در یک ماه نخست بهره‌برداری با فاصله زمانی ۲۰ دقیقه بین هر دو قطار از ساعت ۶ الی ۸ صبح و ۱۵ الی ۲۰ شب در نظر گرفته شده است، اما در صورت لزوم ساعات ارائه خدمات توسط شرکت بهره‌برداری قطارشهری تغییر خواهد یافت.

‌مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با بیان اینکه خط یک قطارشهری مشهد پس از پنج سال بهره‌برداری هنوز دارای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی است، تصریح کرد: توسعه خط یک قطارشهری مشهد در حال حاضر بین ۸۵ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پله برقی، سیگنالینگ و توسعه خط یک به ترتیب تا اردیبهشت و خرداد ماه سال ۹۵ تکمیل خواهد شد.

‌کیامرز خاطرنشان کرد: توسعه خط یک قطارشهری مشهد به طول ۴٫۵ کیلومتر شامل دو ایستگاه فرودگاه و بوستان ریحانه از فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد تا ایستگاه غدیر در نظر گرفته شده است.

‌وی افزود: برای توسعه خط یک قطارشهری ۲۱۳ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که از این مقدار تا کنون ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم و ۴۰ میلیارد تومان دیگر باقی‌مانده تا دی ماه هزینه خواهد شد، با بهره برداری از توسعه خط یک قطارشهری مشهد، این کلانشهر به عنوان اولین شهری خواهد بود که قطارشهری آن به فرودگاه متصل می شود.

‌مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: مراسم بهره‌برداری از توسعه خط یک قطارشهری مشهد در دهه فجر با حضور رئیس جمهور و سایر مسئولان استانی و شهری صورت خواهد گرفت. / ایسنا

دیدگاه کاربران