عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار نمین :

سرمایه‌گذاری یک هزار و ۶۰۹ میلیارد تومانی در شهرستان نمین در دولت تدبیر و امید

کد خبر: 69674
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶ ق.ظ

فرماندار نمین گفت: در زمان دولت تدبیر و امید، جمعاً به میزان هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان در شهرستان نمین سرمایه‌گذاری شده و یا در حال انجام است.

فرماندار نمین گفت: در زمان دولت تدبیر و امید، جمعاً به میزان هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان در شهرستان نمین سرمایه‌گذاری شده و یا در حال انجام است.

به گزارشنداي مردم، فرهاد عبدالعلی‌پور در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل با بیان اینکه همزمان با دهه مبارک فجر ۲۳ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در شهرستان نمین به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: احداث ساختمان خوابگاه دانشجویی دانشکده فناوری‌های نوین، آسفالت، شبکه‌گذاری فاضلاب، گازرسانی و افتتاح طرح‌های تولیدی از جمله مهمترین این پروژه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان نمین دارای مردم اهل‌تسنن و تشیع بوده و ۶۰ کیلومتر مرز خاکی با جمهوری‌آذربایجان دارد، افزود: شش هزار و ۴۰۰ نفر نیروی کار تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی در این شهرستان شاغل هستند.

عبدالعلی‌پور با بیان اینکه کارخانجات سبلان‌پارچه و ذوب‌آهن این شهرستان تا چندی پیش راکد بودند، تصریح کرد: هم‌اکنون کارخانه سبلان‌پارچه با اشتغالزایی ۷۵۰ نفر و ذوب‌آهن با اشغالزایی ۲۵۰ نفر در حال کار هستند.

فرماندار نمین با بیان اینکه طرح هادی در همه روستاهای بالای بیست خانوار این شهرستان اجرا شده است، خاطرنشان کرد: خط انتقال آب شرب نمین و عنبران نیز دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی با بیان اینکه در خصوص آب و آبرسانی نیازمند اعتبار ملی هستیم، گفت: ۳۸۰ میلیون تومان نیز برای آب شرب آبی‌بیگلو هزینه شده است.

رئیس شورای اداری نمین از پوشش ۱۰۰ درصدی برق در کلیه شهرها و روستاهای این شهرستان خبر داد و افزود: در دولت تدبیر و امید حدود ۲ میلیارد تومان در حوزه برق‌رسانی هزینه شده است.

عبدالعلی‌پور با بیان اینکه ۹۸ درصد منطقه از نعمت گاز برخوردارند، تصریح کرد: از ۹۱ روستای شهرستان، ۸۰ روستای دارای نعمت گاز هستند، ۸ روستا در دهه‌فجر سالجاری گازدار می‌شوند، در ۳ روستا عملیات گازرسانی در حال انجام است و عملیات گازرسانی به ۳ روستای زیر ۲۰ خانوار نیز در دست بررسی و اقدام است.

فرماندار نمین با بیان اینکه در طول دو سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه راه و شهرسازی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری نیز دو دستگاه خودروی اطفای حریق با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان خریداری شده است.

وی از هزینه‌کرد دو میلیارد تومان در حوزه کشاورزی در طول دو سال گذشته خبر داد و گفت: در سطح شهرستان با ترویج کشت زعفران، سعی در بهبود الگوی کشت هستیم.

رئیس شورای برنامه‌ریزی شهرستان نمین با بیان اینکه ۹۸ درصد جمعیت شهرستان باسواد هستند، افزود: اولین انجمن خوشنویسان استان نیز در شهرستان نمین فعالیت می‌کند.

دو هزار هکتار زمین در اختیار منطقه ویژه اقتصادی نمین قرار گرفته است

عبدالعلی‌پور منطقه ویژه اقتصادی نمین را یک نعمت بزرگ برای این شهرستان عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر دو هزار هکتار زمین در اختیار این منطقه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی نمین بلحاظ نزدیکی به فرودگاه و جاده اصلی ترانزیتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: برای زیرساخت‌های این منطقه ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود و این منطقه برای ۲ هزار نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد.

پرورش سگ‌های ردیاب در شهرستان نمین

فرماندار نمین از پرورش سگ‌های ردیاب با اشتغالزایی برای ۲۳ نفر در این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات کارخانه مونتاژ تراکتور نیز در دست اقدام است.

وی از اجرای پروژه مسکونی ۳۰ هکتاری گردشگری با اشتغالزایی یک هزار نفری در نمین خبر داد و افزود: این پروژه در قالب مجتمع فرهنگی، خدماتی، درمانی و گردشگری با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان انجام می‌شود.

عبدالعلی‌پور همچنین با اشاره به مشکلات صنایع‌دستی عنبران، گفت: تلاش می‌کنیم با همکاری پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات، این مشکلات را برطرف کنیم./ايسنا

دیدگاه کاربران