عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی:

بهره‌برداری آزمایشی از نخستین متروی فرودگاهی کشور در مشهد

کد خبر: 69700
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲ ق.ظ

قاسم زاده افزود: فرودگاه بین المللی مشهد به عنوان نخستین فرودگاه کشور به متروی شهری متصل می‌شود و طول مسیر آن تا ایستگاه مرکزی متروی شهری مشهد ۴ هزار و ۷۵۰ متر است.

به گزارش نداي مردم، مدیركل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی از آغاز به كار قطار شهری مشهد در مسیر فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد خبر داد و گفت: در روز ۱۳ بهمن و همزمان با بهره‌برداری از متروی فرودگاه بین‌المللی مشهد ۴۰۰ نفر از این طریق جابجا شدند.
محمدباقر قاسم زاده از بهره‌برداری آزمایشی متروی فرودگاه بین ‌المللی مشهد در روز سه‌شنبه ۱۳ بهمن خبرداد و گفت: طی جلسات انجام شده در فرودگاه بین‌المللی مشهد پیک ساعت انجام پروازهای ورود و خروج مسافران استخراج شد.

وی افزود: برنامه زمان‌بندی فعالیت متروی فرودگاه بین‌المللی مشهد از روز ۱۳ بهمن به مدت چهار ماه از ساعت ۶ تا ۸ صبح و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ خواهد بود و در این بازه‌های زمانی مسافرگیری می‌شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان رضوی با بیان اینکه در روز نخست فعالیت متروی فرودگاه بین المللی مشهد ۴۰۰ نفر از طریق متروی فرودگاه جابجا شدند گفت: خوشبختانه با تلاش‌های شبانه روزی، همكاری و هماهنگی‌های صورت گرفته بین سازمان قطار شهری و فرودگاه مشهد، بهره‌برداری از مترو فرودگاه همزمان با دهه فجر آغاز کرد.

وی با اشاره به‌ اینکه افتتاح رسمی متروی فرودگاه بین المللی مشهد هفته آینده و با حضور رئیس جمهور خواهد بود گفت: به زودی شهروندان و زائران به طور رسمی شاهد افتتاح این مسیر خواهند بود و می‌توانند از طریق مترو به فرودگاه تردد کنند.

قاسم زاده افزود: فرودگاه بین المللی مشهد به عنوان نخستین فرودگاه کشور به متروی شهری متصل می‌شود و طول مسیر آن تا ایستگاه مرکزی متروی شهری مشهد ۴ هزار و ۷۵۰ متر است.

وی در ادامه گفت: ایستگاه دوم متروی فرودگاه، بنام ایستگاه پرواز، نزدیک آموزشگاه خلبانی و زائر سرای فرودگاه قرار دارد كه مساحت این ایستگاه ۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع است.

مدیركل فرودگاه های استان میزان اعتبار هزینه شده برای کل پروژه متروی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد را ۲۱۳ میلیارد تومان از منابع شهرداری مشهد عنوان کرد و گفت: از امتیازات متروی فرودگاه مشهد، اتصال مستقیم خط مترو به داخل ترمینال است.

بزرگترین ایستگاه مترو در مشهد، به مساحت ۸۵۰۰ متر مربع، در فرودگاه احداث شده است./صما

دیدگاه کاربران