عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:

نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب برای شناسایی اهداف انقلاب به دانش‌آموزان است

کد خبر: 69702
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳ ق.ظ

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان کرد: دانش‌آموزان باید در راستای حفاظت از اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب و همچنین صیانت از خون شهدا گام بردارند و با ورود آگاهانه به تمامی عرصه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب که در سطح کشور به صورت سراسری و هم‌زمان در مقاطع دوم متوسطه پسرانه و دخترانه برگزار می‌شود گام بسیار مهم و تأثیرگذاری در راستای شناسایی دوران انقلاب و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارشنداي مردم، حامدعلامتی در چهارمین دوره برگزاری نمایشگاه‌های دانش‌آموزی انقلاب در هنرستان دخترانه ساعی اراک اظهارکرد: ایام‌الله دهه فجر فرصت بسیار مهم و مناسبی است تا از ظرفیت دانش‌آموزان در راستای شناسایی اهداف و آرمان‌های انقلاب و امام راحل در جامعه به ویژه برای این قشر استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت این قشر در برگزاری برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی ایران افزود: با برگزاری این نمایشگاه در سطح کشور به صورت سراسری و هم‌زمان در مقاطع دوم متوسطه پسرانه و دخترانه گام بسیار مهم و تأثیرگذاری در راستای شناسایی دوران انقلاب و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برداشته شده که برگزاری این مهم به صورت خودجوش و با همکاری خود دانش‌آموزان اثربخشی این کار را دو چندان کرده است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ‌ماه در مدارس پسرانه و دخترانه که توسط مقطع دوم متوسطه دایر شده برپا است و در این زمینه آموزشگاه تنها نقش حمایتی و هدایتی این مهم را بر عهده دارد، همچنین در این نمایشگاه‎‌ها ابتکارات و خلاقیت‌های دانش‌آموزان با مطالعه آثار مربوط به این دوره تاریخی در معرض نمایش و کاملاً مشخص است.

علامتی با اشاره به اهمیت برپایی این نمایشگاه در زمینه آشنایی دانش‌آموزان با هویت تاریخی خود ادامه داد: نمایشگاه دانش‌آموزی با عنوان مدرسه انقلاب به افرادی که دوران قبل را ندیده‌اند کمک می‌کند تا با تحقیق و مطالعه با هویت و جایگاه خود آشنا شوند.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان کرد: دانش‌آموزان باید در راستای حفاظت از اهداف و آرمان‌های نظام و انقلاب و همچنین صیانت از خون شهدا گام بردارند و با ورود آگاهانه به تمامی عرصه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه زنان در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: دانش‌آموزان دختر در تمامی مقاطع به ویژه مقطع دوم متوسطه به عنوان برگزار کنندگان این نمایشگاه باید در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و همچنین بیان جایگاه زنان در انقلاب گام بردارند و بتوانند در این نمایشگاه‌ها بخشی را به این مهم اختصاص دهند./برنا

 

دیدگاه کاربران