عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار ایوان :

موانع عمران شهری در ایوان

کد خبر: 69706
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ ق.ظ

بسطامی گفت: کسانی‌ که به‌جای کمک و همراهی در رفع مشکلات، توقعات و مطالبات مردم را بدون در نظر گرفتن واقعیت‌ها و منابع محدود موجود، بالا می‌برند و یأس و ناامیدی به جامعه تزریق می‌کنند، بدانند این امر هیچ سودی به حال مردم ندارد و فقط دشمنان را خوشحال می‌کند، امیدواریم منصفانه با مسائل برخورد کنند و در صحبت‌ها خدا و انصاف را در نظر بگیرند.

فرماندار ایوان گفت: عدم وجود شبکه فاضلاب شهری و فرسودگی زیرساخت‌های مخابراتی، آب‌رسانی و حفاری‌های به‌جامانده از سال‌های گذشته در سطح خیابان‎ها و معابر باعث ایجاد مشکلاتی بر سر راه توسعه عمران شهری شده است.

به گزارشنداي مردم، «معروف بسطامی» در مراسم معارفه و تودیع شهرداران جدید و قدیم ایوان اظهار کرد:انقلاب اسلامی با رهبری حکیمانه، شجاعانه و مدبرانه امام راحل (ره) و با اتحاد و انسجام اقشار و اقوام مختلف و همه آحاد جامعه به پیروزی رسید و طلوع فجر پیروزی و ظهور نظام مقدس جمهوری اسلامی در دهه فجر تبلور یافت و اجرای جشن‌ها و برنامه‌های دهه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی تجدید میثاق مجدد با آرمان‌های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است و ما باید با حضور خود در همه مراسمات این دهه، احیاگر خاطرات رشادت‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های ملت بزرگ ایران در پیروزی انقلاب باشیم.

وی با اشاره به اینکه حضور در مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن که درواقع تجدید میثاق و بیعت مجدد با امام (ره) و مقام معظم رهبری است افزود: ضرورت دارد پرشورتر و منسجم‌تر از گذشته، با اتحاد، همدلی و همراهی در جشن‌ها و مراسمات دهه مبارکه پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کرده و با حضور خود شورونشاط و شادمانی را در سطح جامعه تزریق کنیم.

بسطامی اضافه کرد: ما در آینده نزدیک با یک رخداد و برنامه بزرگ ملی که همانا انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است، روبرو هستیم؛ این انتخابات در این موقعیت و در این برهه از زمان، یک ضرورت است و دارای حساسیت خاصی در نظام جمهوری اسلامی است که ما باید از همه توان و ظرفیت‌های موجود، در راستای برگزاری این دو انتخابات استفاده کرده تا انتخاباتی سالم و با نشاط و با مشارکت حداکثری مردم داشته باشیم.

فرماندار ایوان خاطرنشان کرد: ایران اسلامی از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و بسترهای بسیار خوبی برای توسعه و پیشرفت برخوردار است و اگر این توانمندی‌ها در مسیر اصلی قرارگرفته و به نحو مطلوب و شایسته استفاده شود، هم ثبات سیاسی و هم ثبات اجتماعی در جامعه ما محقق می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های اصلی در قانون اساسی، بحث مردم‌سالاری دینی است گفت: در مردم‌سالاری دینی همه مردم، با افکار و دیدگاه‌های مختلف نقش دارند و رأی و نظر مردم حاکم است و مردم باید نظام سیاسی و حاکمیت سیاسی خود را مشخص کنند؛ مردم ما خوشبختانه در همه صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف حمایت و پشتیبانی خود از نظام را با حضور پرشور و حماسی داشته‌اند و امیدواریم بتوانیم این حداکثر مشارکت مطلوب را افزایش دهیم.

فرماندار ایوان مشارکت حداکثری را مدنظر مقام معظم رهبری دانست و گفت: امیدواریم یک فضای رقابتی و سالم برای حضور همه آحاد مردم که مدنظر مقام معظم رهبری است فراهم آوریم و مردم با حضور خود در ۷ اسفند، میثاق خود با امام راحل و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری را به منصه ظهور برسانند.

بسطامی تأکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصت خدمتگزاری به مردم را در اختیار ما گذاشته که این فرصت برای همه مدیران و دست‌اندرکاران محدود و بسیار کوتاه است و هنر یک مدیر دلسوز این است که به نحو شایسته و در جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم، از این فرصت استفاده کنند.

فرماندار ایوان ضمن تقدیر و تشکر از شهردار سابق گفت: عدم وجود شبکه فاضلاب شهری و فرسودگی زیرساخت‌های مخابراتی، آب‌رسانی و حفاری‌های به‌جامانده از سال‌های گذشته در سطح خیابان‎ها و معابر باعث ایجاد مشکلاتی بر سر راه توسعه عمران شهری شده و هرچند طی ۲ سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در این حوزه صورت گرفته، اما به علت کثرت مشکلات و خرابی‌ها به‌خوبی مشهود نیست و امسال نیز ۳۰ میلیارد ریال از بخش تملک و دارائی‌هایی برای کمک به توسعه و بهبود و عمران شهری به شهرداری اختصاص داده‌ایم.

بسطامی گفت: کسانی‌ که به‌جای کمک و همراهی در رفع مشکلات، توقعات و مطالبات مردم را بدون در نظر گرفتن واقعیت‌ها و منابع محدود موجود، بالا می‌برند و یأس و ناامیدی به جامعه تزریق می‌کنند، بدانند این امر هیچ سودی به حال مردم ندارد و فقط دشمنان را خوشحال می‌کند، امیدواریم منصفانه با مسائل برخورد کنند و در صحبت‌ها خدا و انصاف را در نظر بگیرند.

«عباس میرزاد» مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری نیز در این جلسه ضمن تبریک دهه فجر و تقدیر از خدمات مهندس «پارسا جهانی» – شهردار سابق، برای «هادی رستمی» – شهردار جدید ایوان آرزوی موفقیت کرد.

وی گفت: اشراف بر قانون، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، همکاری با شورا و مدیران دیگر دستگاه‌های دولتی، شناسایی منابع و ایجاد درآمد پایدار، تکریم شهروندان، تحمل و انعطاف‌پذیری و اقتدار در اجرای قانون اعلام کرد./ايسنا

 

دیدگاه کاربران